Zavrieť

Porady

Kto bude platiť licenciu po predaji s.r.o.?

Dobrý deň prajem,
chcela by som sa opýtať, či by niekto vedel poradiť:
1. Spoločnosť založená v roku 2014, bez činnosti, bez záväzkov - teda 1. rok podnikania daňovú licenciu neplatí. Prvýkrát by ju mala platiť až k 31.3.2016 za rok 2015. Ak spoločnosť predám napr. koncom roka 2015, licenciu za rok 2015 budem platiť ešte ja alebo už nový majiteľ? ( 31.3.2016 ja už nebudem mať nič spoločné s predmetnou spoločnosťou..)
2. Nový majiteľ bude musieť platiť základné imanie?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    1. licenciu platí sro zo svojich finančných prostriedkov - a je jedno kto je majiteľ, je to záväzok sro

    2. nie, nový majiteľ nebude platiť základné imanie, zaplatí za prevod obchodného podielu toľko koľko sa dohodnete v zmluve.
    maraquja Samozrejme, viem, že vz pohľadu spoločnosti je jedno, kto zaplatí, dôležité je, aby bola licencia zaplatená. Mňa trápi táto otázka najmä z pohľadu, či nie je niekde v nejakom zákone ukotvené, že licenciu platí ten, kto za to obdobie( za ktoré sa licencia platí, teda za rok 2015) činnosť v spoločnosti vykonával. Ja si myslím, že ak predám spoločnosť v roku 2016 do 31.3.2016, licenciu by mal platiť už nový konateľ, nie ja. Je to tak?
    avalik ešte raz, licenciu platí sro a nie konateľ firmy, nie spoločník ani iný zamestnanec

    PARKER LOYD je offline (nepripojený) PARKER LOYD

    PARKER LOYD
    1) Tak ako bolo napísané - konateľ za spoločnosť platí licenciu - ale v mene spoločnosti-, ak sa spoločnosť predá a licencia by bola zaplatená, tak sa predá aj so zaplatenou licenciou - tak to treba tiež zohľadniť pri prevode firmy.

    2) Nový majiteľ nebude platiť základné imanie -spoličnosť sa predáva aj s účtami , ktoré jej patria, telefónmi a paušálmi atď. Ak základné imanie je v pokladni tak treba odovzdávací protokol o odovzdaní základného imania. ( no v praxi sa to robí tak, že zakladné imanie ako by už bolo zaplatené a akoby sa odovzdala iba pokladňa(5.000 EUR) medzi konateľmi starým a novým, no reálne sa vykoná iba zápis do obchodného registra.

    Kto bude platiť licenciu po predaji s.r.o.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.