Zavrieť

Porady

Úverový rámec na karte

dobrý deň.
Chcem poprosiť o radu. V TATRA banke nám vydali firemnú kreditnú kartu s úverovým rámcom 50.000,- Sk. V decembri nám prišiel výpis, že máme z nej stiahnuté 2000 ,- sk /vydanie karty a nejaké ind. poist./ Túto debetnú položku som vyplatila z iného BÚ. Prosím o radu ako mám zaevidovať v JU tento úverový rámec 50.000,- a ako platbu debetnej položky z iného BU?
Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    úverový rámec neúčtujem, ale keď ho čerpám tak som v banke v mínuse. Ak si zaplatila z iného účtu firemného, tak to urob cez priebežnú položku ako príjem do pokladne a úhrada alebo zaúčtuješ to ako osobný vklad podnikateľa. Záleží z akého účtu si to platila. Ale možno sú aj lepšie nápady...

    iva.rbk je offline (nepripojený) iva.rbk

    iva.rbk
    ja mám na túto kartu aj mesačný výpis s vyčislenou debetnou čiastkou a s číslom účtu tejto karty kde mám dlžnú sumu zaplatit. Nemám si tento účet zaradiť do účtovníctva?

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Zmienil by som sa v poznámkach k závierke o tomto úverovom rámci, aj keď ho nečerpáš.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Braňo Pozri príspevok
    Zmienil by som sa v poznámkach k závierke o tomto úverovom rámci, aj keď ho nečerpáš.
    Sme v JÚ.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    iva.rbk Pozri príspevok
    ja mám na túto kartu aj mesačný výpis s vyčislenou debetnou čiastkou a s číslom účtu tejto karty kde mám dlžnú sumu zaplatit. Nemám si tento účet zaradiť do účtovníctva?
    Áno, ak ho používate.

    Úverový rámec na karte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.