Zavrieť

Porady

Nejde mi naštartovať motor ?

Potrebujem Poradiť Kupil som si motor a nechce naštartovať a vo sviečke chyba nieje lebo dodava iskru - Dal som Benzín Tempo Plus 95 + Synteticky olej 1 L
Dal som 2 L Benzínu do bandasky a dal som aj olej 125 ml na 2 L benzinu
Nalial som do nadrže začal som stlačil som spojku a rozbehom som ju pustil trosku plynu som pustil a neišlo naštartovať skušal som to 50 x ale dal som nový benzín bez oleja rozbehol som stlacil spojku a nastartoval som vozil som sa cca 15 minut a potom motor zdochol a zase nejde naštartovať ani na čisty benzín
56cc819bb23e8.width_1000_height_750_exact_true_wm_true.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nový motor - dvojtakt. A ty tam dáš 0,125L oleja na 2L paliva. Teda pomer 1:16. Pre dvojtakty sa často používa pomer 1:50. A ty tam dáš 3x väčšie množstvo oleja. Pozri sa po neúspešnom štarovaní na sviečku - bude zanesená od oleja!
    Pri čistom benzíne je jasné že sa benzín zapáli, ale pri takomto pomere ti zase*ie sviečku a skončil si.
    Skoč na fóra o dvojtaktoch a zistíš, koľko sa tam dáva oleja.
    Alebo http://www.strejda-google.cz/#dvojta...er+olej+benzin
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    damian2580 A teraz čo mam robiť na návode piše 1 : 16 tak som aj dal ako pisalo na navodu lebo ak tu požiadavku nesplnim tak nevzťahuje sa na to záruka a sviečka bola sice špinava od oleja ale stale sme ju vyčistili ale teraz zanesena nie je
    misoft Do čoho je to motor? Dokonca Trabanty mali 1:50, Stihlky mali 1:50, Jawy dvojtakty mali 1:50!
    damian2580 Na bicykel
    damian2580 Ok tak pozeral som na fore tak su tam vseliake čisla ale poraď mi koľko ml oleja na 1 l mam davať ? A čo teraz mam robiť keď je tam čisty benzín a nechce naštartovať a sviečka hadže iskru
    damian2580 Ok keď som si prepočital 1 : 50 tak vyšlo 0,20 ml oleja ale ako teraz a čo mam robiť aby som to vedel späť dať do stavu ako včera
    misoft A palivo je dodávané? Dodávka je riešená samospádom - takže si prever, či v karbeci otvára ihla. Či máš nastavenú správnu bohatosť zmesi
    vlado 33 Použil si olej pre dvojtaktné motory?
    damian2580 Takže problem som vyriešil dal som 2 L benzína a 125 ml oleja rozbehoval som sa a nechcelo chitit bola na chybe kontakt medzi svieckou a cdi pružinu som poriadne upevnil a teraz funguje na prve kopnutie takže problem nebol ani v benzine ani v oleji
      zbaliť

    Nejde mi naštartovať motor ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.