Zavrieť

Porady

Náplň do tonera

Mám takú otázku. Dá sa naplniť toner do laserovej tlačiarni v domácich podmienkach? Resp. aké sú s tym spojene rizika, ak použijem čiernu náplň od iného výrobcu (napr. lexmark) do tlačiarne inej značky (napr.samsung).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    v domácich podmienkach veľmi ťažko ale nieje to nemožné,,,
    1. treba vedieť ako otvoriť a zavrieť kazetu
    2. či bude "prášok" kompatibilný ťažko povedať,, ja si myslím že v podstate je to vždy čierny toner, avšak ako bude "držať" na valci to neviem,,,

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    duves Pozri príspevok
    Mám takú otázku. Dá sa naplniť toner do laserovej tlačiarni v domácich podmienkach? Resp. aké sú s tym spojene rizika, ak použijem čiernu náplň od iného výrobcu (napr. lexmark) do tlačiarne inej značky (napr.samsung).
    AK nechceš vyzerať ako tá asistentka na obrázku, tak to radšej neskúšaj...

    Ten prášok je totiž strašne jemný a veľmi nepredvídateľný - nesype sa ak napr. piesok, ale chvíľu drží pohromade a potom keď sa pohne, tak ho už nezadržíš. V byte by som to rozhodne neskúšal.

    Ale niektoré kopírky majú dopĺňateľné zásobníky, všetko sa deje skoro uzavreto. Mali sme takú kopírku, náhradná náplň sa nasadila na zásobník a až potom, keď to bolo spojené sa vytiahla fólia, čo uzatvárala náhradnú náplň. Tá sa presypala do zásobníka a prázdna náplň sa vyhodila. Aj tak sa ale stalo, že sa nejaký zvyšný prášok vysypal na podlahu.
    Naposledy upravil Chobot : 30.03.09 at 09:50
    sekretarka vs. tonet.jpg  

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Chobot Pozri príspevok
    AK nechceš vyzerať ako tá asistentka na obrázku, tak to radšej neskúšaj...
    Preco??? ved vyzera dobre.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Možno to mladé dievča má už prax. S tonermi samozrejme.
    Hádam pomôže, popradí.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    duves Pozri príspevok
    Hádam pomôže, popradí.
    Krasne slovo "popradi" - co vsetko sa da pod nim chapat. :>D

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Problém bude zohnať správny prášok. Ja som skúšal naplniť 3 tonery z rôznych tlačiarní práškom MINOLTA (dajaký starý v zelenej plastovej flaštičke, určený asi pre kopírky), a výsledok bol takýto: tlačiareň LEXMARK-dobrý, tlačiareň SAMSUNG-slabšia čierna (skôr sivá), tlačiareň HP-sivé pozadie na celom papiery, no hrôza...

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    PotPalo Pozri príspevok
    Problém bude zohnať správny prášok. Ja som skúšal naplniť 3 tonery z rôznych tlačiarní práškom MINOLTA (dajaký starý v zelenej plastovej flaštičke, určený asi pre kopírky), a výsledok bol takýto: tlačiareň LEXMARK-dobrý, tlačiareň SAMSUNG-slabšia čierna (skôr sivá), tlačiareň HP-sivé pozadie na celom papiery, no hrôza...
    No toto potrebujem vediet.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.