Zavrieť

Porady

ako strihat cyprusovec leylandsky - tuju?

Vazeni, kupil som cca 15 korenov tuji cyprusovca leylandskeho o vyske cca 1m. Vysadil som ich cca 80cm od seba a chem z nich vytvorit zivy plot, husty a co najvyssi... Ako ho mam strihat, kedy tak aby bol pekny husty a vysoky a nezabrzdil by som jeho rast...?
dakujem za info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sch je offline (nepripojený) sch

    sch
    dravím Vás, v tomto roku v cca máji som vysadil na živý plot Cyprusovec leylandskí (niečo ako tuja) a vtáči zob.
    Vyberal som schválne rýchlorastúce rastliny ktoré sa celkom dobre uchytili a aj rýchlo rastú, hoci budem musieť ešte asi rok-dva počkať kým budú plniť svoj účel.
    Chcem sa touto cestou spýtať, kedy by bolo dobré začať strihať uvedené rastliny aby sa čo najskor zahustili? Strihať ich treba z výšky alebo z boku?
    Ďakujem za info

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    sch Pozri príspevok
    dravím Vás, v tomto roku v cca máji som vysadil na živý plot Cyprusovec leylandskí (niečo ako tuja) a vtáči zob.
    Vyberal som schválne rýchlorastúce rastliny ktoré sa celkom dobre uchytili a aj rýchlo rastú, hoci budem musieť ešte asi rok-dva počkať kým budú plniť svoj účel.
    Chcem sa touto cestou spýtať, kedy by bolo dobré začať strihať uvedené rastliny aby sa čo najskor zahustili? Strihať ich treba z výšky alebo z boku?
    Ďakujem za info

    Cyprusovec má ďaleko od tuje a aj od vtáčieho zobu. Takže píš konkrétny názov. Ja som tiež na jar sadila cyprusovec - má teraz asi pol metra. Na strihanie má čas. Ale cyprusovce sa zvyknú strihať koncom augusta, keď sú väčšie - podľa mňa keď majú asi 1,5m. Teda ja som začala také strihať. Mám totiž tri druhy - jedny sú od jari, druhé majú asi tri roky , tretie majú asi šesť rokov. Najprv začinam strihať boky, ale to iba podľa môjho názoru. Ja tiež plánujem zostrihnúť z tých vysokých - majú asi 5 metrov asi meter. Tuja rastie pomalšie, preto sú iné nároky na jej strih.
    Oliwa Wagner, veď napísal názov - podľa mňa myslel cupreso ceparis leylandy - to je cypruštek leylandský...

    ako strihat cyprusovec leylandsky - tuju?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.