Zavrieť

Porady

Daňová evidencia a dotácia z úradu práce

Dobrý deň,prijala som dotáciu z úradu práce,vie mi niekto povedať,či si môžem viesť len daňovú evidenciu? Chcú peňažný denník k dokladovaniu,ostatné knihy z JU asi nie.
Môžete mi niekto poradiť? Ako by som to mohla urobiť sama? Na to,aby som platila aj účtovníčke,nezarobím...
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak máš naštudované prísl. zákony a trúfneš si na to sama - nič ti v tom nebráni. Len potom buď pripravená niesť aj príp. následky (pokuty) ak niečo nestihneš včas. Lebo podnikanie nie je len o daňovej evidencii. Hlavne v začiatkoch je dobré, ak máš vedľa seba človeka, ktorý ti poradí, usmerní ... A tou osobou by mal byť práve skúsený účtovník.
    Naposledy upravil veronikasad : 29.11.14 at 07:25

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Teoreticky by si si mohla viesť aj daňovú evidenciu, a postup účtovania dotácie je taký:
    1. Do záväzkov si zaeviduješ výšku poskytnutej dotácie z ÚP
    2. Došlú dotáciu zaúčtuješ na BV ako Príjem, ktorý neovpl. základ dane
    3. Pri samotnom čerpaní dotácie, napr. pri úhrade odvodov do ZP si musíš int. dokladom odúčtovať mínusom výšku odvodov z Príjmov neovplyvnit. ZD do Príjmov ovplyvnit. ZD a druhým zápisom si zaúčtuješ výdavok z bank. účtu.
    4. Zo záväzkov si musíš odrátať výšku vyčerpanej dotácie, aby ti pri prechode do druhého roka sedela zvyšná časť dotácie.


    To je postup účtovania poskyt. dotácie z ÚP. Podľa bodu 3 musíš postupovať pri každom výdavku, ktorý budeš mať z dotácie. Ak myslíš, že to zvládneš, tak ti držím prsty, aby sa ti darilo.
    Mjjj Ďakujem Vám za odpovede.
    Hlavne ma zaujíma,či Úradu práce nebude vadiť,že si nevediem jednoduché účtovníctvo.
    A ako by mal vyzerať ten peňažný denník,keď si budem viesť daň.evidenciu v exceli.Mám tam časť príjmy a časť výdavky.Potom to spojím do jedného peň.denníka.
    Vo výdavkoch/príjmoch musí byť uvedený konkrétny tovar ?Lebo na faktúre od dodávateľa mám uvedené len:všeob.názov-počet kusov-cena.A tá cena sa týka viacerých druhov tovaru.(napr.dva druhy nohavíc za rovnakú cenu).
    Alebo konkrétne rozpisovať tovar stačí do nejakého zošita,kde si budem evidovať sklad?
    Ešte sa chcem opýtať,keď mám faktúry v cudzej mene,počula som,že kurz môžem prepočítať raz za dlhšie obdobie(kurz ku koncu roka),aby som nemusela hľadať každý týždeň osobitne.
    Viem,že mám veľa otázok... Ďakujem za ochotu.
    lubossi to je postup uctovania, ale v danovej evidencii nemusim pouzivat uctovne postupy, tak by to mohlo byt jednoduchsie ci nie?

    Daňová evidencia a dotácia z úradu práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.