Zavrieť

Porady

Odstúpenie od zmluvy pri kúpe tovaru v kamennom obchode.

V rámci akcie na tovar " v kamennom" obchode som zaplatil plnú cenu za tovar (elektrickú šroubovačku) dňa 11.02.2016, ale nakoľko tovar nemali už na predajni,vystavili mi faktúru - daňový doklad s dátumom odloženého výdaja na 15.03.2016. Medzičasom som si túto kúpu rozmyslel a dnešného dňa t. j. 15.02.2016 som požiadal osobne o zrušenie uvedenej objednávky a následne na ich kópiu faktúry som ručne požiadal o zrušenie objednávky a vrátenie peňazí v hotovosti. Postupoval som správne, alebo predajňa má nárok na iný postup (výmena tovaru za iný bez možnosti vrátenia peňazí?) Ďakujem Dušan Vit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Môj názor (nemusí byť zhodný s názormi iných):
    Keďže nebol tovar fyzicky prevzatý a bola len vystavená faktúra - nejedná sa o priamy predaj, ale o tzv. objednávku - tedy by bolo možné objednávku zrušiť (a je jedno, či to bola akcia, alebo nebol na sklade - dôležitý fakt je ten, že tovar nebol prítomný a musel sa doobjednať, aby bol neskôr vydaný zákazníkovi - a toto už nie je priamy predaj).


    Inak by to bolo v prípade, že by sa tovar zakúpil, fyzicky prevzal a potom by zákazník chcel ho vrátiť (teda zrušiť transakciu medi obchodom a zákazníkom) - toto obchod robí len vo výnimočných prípadoch, ale v tomto by nepochodil.
    Príspevok zbalený
    spam
    jslancik Ty na com slapes, prosim ta? Mas teplotu? Alebo zijes v inej krajine?
    buchač minimálna lehota na odstúpenie od zmluvy v kamennom obchode je 7 dní od prevzatia tovaru
    =============================

    CITUJ zákon, inak je to len info od agentúry JPP.

    Odstúpenie od zmluvy pri kúpe tovaru v kamennom obchode.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.