Zavrieť

Porady

Dohoda - rozsah prac

Otazocka:
Pri dohode o vykonani prace sa v zmluve musi uviest aj denny rozsah prac v hodinach, alebo staci napr. 35O hodin v obdobi napr. 3 mesiacov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sportik je offline (nepripojený) sportik

    sportik
    Mam zamestnanych 2 ludi na dohodu o vykonani prace. Som SZCO.Platim garancne a urazove poistenie.Pracuju 1 mesiac, zaujima ma ako je to s 19% danou a jej odvedenim.Dokedy ju treba odviest? Prvu vyplatu dostanu az 20-teho buduci mesiac za mesiac maj.
    Dakujem.

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Dan je splatná vo výplatnom termíne. Čiže ak dostanú výplatu 20.6., tak daň odvedieš tiež 20.6.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    blazonko Pozri príspevok
    Dan je splatná vo výplatnom termíne. Čiže ak dostanú výplatu 20.6., tak daň odvedieš tiež 20.6.
    Daň je splatná do 5 dni od dňa výplatného termínu.

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Máš pravdu smith.Ja nie som mzdárka, takže to neviem presne. No i tak si myslím, že je najlepšie ju odviesť v deň výplaty. Aspoň na to potom nezabudneš.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    blazonko Pozri príspevok
    Máš pravdu smith.Ja nie som mzdárka, takže to neviem presne. No i tak si myslím, že je najlepšie ju odviesť v deň výplaty. Aspoň na to potom nezabudneš.
    Prečo dávať štátu predčasne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Iwett Pozri príspevok
    Prosím, kolko hodín na DOVP bolo za rok 2007? 300 alebo 350? dakujem
    350.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smith Pozri príspevok
    Daň je splatná do 5 dni od dňa výplatného termínu.
    Ja by som poopravila: nie od výplatného termínu, ale od dátumu vyplatenia mzdy. Ak je tá vyplatená na viackrát, tak je splatná od dátumu vyplatenia poslednej časti mzdy.

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    to znamená, ak je v zmluve dohodnutá odmena za vykonanú prácu, napr. 80 Sk za hodinu a bude dohodárovi vyplácaná čiastnočne každý mesiac, stačí po uplynutí doby, na ktorú bola dohoda uzavretá, odviesť zrazenú daň daňovému úradu? aj úrazové a garančné poistenie, ktoré za dohodára platí zamestnávateľ?
    A ešte sa spýtam - je odmena za dohodu o vykonaní práce nejako limitovaná? (ospravedlňujem sa, že to neviem...)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lubica H Pozri príspevok
    to znamená, ak je v zmluve dohodnutá odmena za vykonanú prácu, napr. 80 Sk za hodinu a bude dohodárovi vyplácaná čiastnočne každý mesiac, stačí po uplynutí doby, na ktorú bola dohoda uzavretá, odviesť zrazenú daň daňovému úradu? aj úrazové a garančné poistenie, ktoré za dohodára platí zamestnávateľ?
    A ešte sa spýtam - je odmena za dohodu o vykonaní práce nejako limitovaná? (ospravedlňujem sa, že to neviem...)
    Nie až po uplynutí doby, ale odviesť je potrebné za každý odpracovaný mesiac v ktorom je D aj zaplatená. Rovnako aj odvody.

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    Tweety Pozri príspevok
    Ja by som poopravila: nie od výplatného termínu, ale od dátumu vyplatenia mzdy. Ak je tá vyplatená na viackrát, tak je splatná od dátumu vyplatenia poslednej časti mzdy.
    hm, tak som to asi zle pochopila. myslela som si, že ak je v dohode uvedený rozsah práce napr. 300 hod počas 3 mesiacov a odmena za celú prácu napr. 10.000 a bude vyplácaná na viackrát (napr. 1. 1/3 jún, 2. 1/3 júl a zvyšok august), tak stačí vystaviť pásku a odvody vykonať spolu s poslednou výplatou odmeny.

    a ešte čo sa týka pracovného času - ak by bol na dohodu o vykonaní práce prijatý študent VŠ, môže pracovať aj 8 hodín denne a mať 40 hod/týždeň (počas letných prázdnin, ak štúdium stále trvá), ak sa dodrží limit max 350 hod za kalendárny rok? nie je pracovný čas limitovaný ako pri brigádnickej práci (študenti max 1/2 prac. fondu za mesiac)?
    Naposledy upravil Lubica H : 18.06.08 at 09:36

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.