Zavrieť

Porady

Zaradenie počítačového serveru

Dobrý deň!

Potrebovala by som pomôcť so zaradením serveru.

Vo firme máme počítačovú sieť - už odpísanú. Teraz sme menili server, na ktorom je program a pripájajú sa na neho všetky počítače. Pôvodný bol už slabý. Nový server je v hodnote 1 068,- EUR. Ako ho mám zaradiť a odpisovať?

Ďakujem za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Ajenka Pozri príspevok
    Dobrý deň!

    Potrebovala by som pomôcť so zaradením serveru.

    Vo firme máme počítačovú sieť - už odpísanú. Teraz sme menili server, na ktorom je program a pripájajú sa na neho všetky počítače. Pôvodný bol už slabý. Nový server je v hodnote 1 068,- EUR. Ako ho mám zaradiť a odpisovať?

    Ďakujem za pomoc!
    Od 01.03.2009
    Odpisuješ majetok nasledovne:

    Hmotný - od 1700,-- €
    Nehmotný od 2400,--€

    Do tejto sumy ide všetko priamo do nákladov.

    nicolek je offline (nepripojený) nicolek

    nicolek
    Opat sa chcem spytat kupili sme pocitac.server na ktory pracuju ostatne pocitace spolu s Windows SVR a ramkou celkova suma aj s instalaciou a konfiguraciou vyuctovane sice po polozkach je 4932 + ram 99 spolu 5031€ mozem to dat ako DHM a teda odpisovat v 1.triede. Uctovne to chcem tiez odpisat 48 mesiacov. SYU moje uvahy spravne???
    Pretoze server stoji 1999
    windows 896
    instalacia 384
    instalacia SQL 320€
    konfig.terminalo.serveru 948€
    instalacia SQL serveru 2003 385€
    ram 2GB 99€

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    nicolek Pozri príspevok
    Opat sa chcem spytat kupili sme pocitac.server na ktory pracuju ostatne pocitace spolu s Windows SVR a ramkou celkova suma aj s instalaciou a konfiguraciou vyuctovane sice po polozkach je 4932 + ram 99 spolu 5031€ mozem to dat ako DHM a teda odpisovat v 1.triede. Uctovne to chcem tiez odpisat 48 mesiacov. SYU moje uvahy spravne???
    Pretoze server stoji 1999
    windows 896
    instalacia 384
    instalacia SQL 320€
    konfig.terminalo.serveru 948€
    instalacia SQL serveru 2003 385€
    ram 2GB 99€
    Server zaradíš do 1. odpisovej skupiny a odpisuješ ho 4 roky. Môžeš ho aj účtovne zaradiť na 48 mesiacov, ak ste sa tak rozhodli. Účtovne však zohľadníte počet mesiacov od zaradenia do konca roka a daňovo bude nárok na celoročný odpis, takže v prvom a poslednom roku účtovného odpisovania budete mať rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi.

    Zaradenie počítačového serveru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.