Zavrieť

Porady

živnosť ???

Dobrý deň. Môj manžel je živnostní a v ŽL má napísané:

[hore]Predmety podnikania



  • Obchodná činnosť v rozsahu voľných živností Deň vzniku oprávnenia: 18. 2. 2002

  • Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti Deň vzniku oprávnenia: 18. 2. 2002

  • Nákladná cestná doprava vozidlami do celkovej hmotnosti 3,5 t vrátane prípojného vozidla Deň vzniku oprávnenia: 4. 3. 2002
Pani,ktorá mu robí daňové priznanie, mu však povedala, že vystavuje nesprávne faktúry. Fakturuje totiž prepravu - to je OK, ale niekedy je s dopravou stav. mater. spojená aj nejaká pomocná staav. práca. Nejde však o murárstvo, len nejaké báranie, výkopy a tak. Vraj by mal mať v ŽL upresnené aké voľné živnosti môže vykonávať. To si môže ísť dať len tak doplniť? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    Na príslušnom úrade môže požiadať o rozšírenie živnosti (samozrejme za poplatok). V tom prípade, ak sa nejedná o stavebné práce, by to mohlo byť napr. čistiace a upratovacie práce.
    Tie práce, ktoré ste opísala, podľa mňa patria do služieb a on v ŽL má konkrétne len dopravné služby. Teda v rámci živnosti on iné služby nemôže poskytovať.
    Ale ! - ak pracovníci vykonávajúci tie práce nie sú jeho zamestnancami, tak on vykonával "iba" sprostredkovateľskú činnosť a podľa ŽL je to v poriadku. Na faktúru v tom prípade má uviesť, že fakturuje za sprostredkovanie pracovníkov a nie za vykonanie práce.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mekelek Pozri príspevok
    Na príslušnom úrade môže požiadať o rozšírenie živnosti (samozrejme za poplatok). V tom prípade, ak sa nejedná o stavebné práce, by to mohlo byť napr. čistiace a upratovacie práce.
    Tie práce, ktoré ste opísala, podľa mňa patria do služieb a on v ŽL má konkrétne len dopravné služby. Teda v rámci živnosti on iné služby nemôže poskytovať.
    Ale ! - ak pracovníci vykonávajúci tie práce nie sú jeho zamestnancami, tak on vykonával "iba" sprostredkovateľskú činnosť a podľa ŽL je to v poriadku. Na faktúru v tom prípade má uviesť, že fakturuje za sprostredkovanie pracovníkov a nie za vykonanie práce.

    Nesúhlasím, na sprostredkovanie práce je potrebné samostatné povolenie od UPSVaR.

    marcela1 je offline (nepripojený) marcela1

    marcela1
    Prosím Vás mám podobný problém, živnostník sprostredkuje pracovníkov do zahraničia, ale nerobí s nimi zmluvy on, ale už priamo zahr. firma, a jemu platí vlastne až tá zahr. firma, za to, že im dohodí pracovníkov. Tiež potrebuje povolenie od ÚPSVaR? Akú činnosť potrebuje mať v ŽL? Ďakujem za odpovede.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    marcela1 Pozri príspevok
    Prosím Vás mám podobný problém, živnostník sprostredkuje pracovníkov do zahraničia, ale nerobí s nimi zmluvy on, ale už priamo zahr. firma, a jemu platí vlastne až tá zahr. firma, za to, že im dohodí pracovníkov. Tiež potrebuje povolenie od ÚPSVaR? Akú činnosť potrebuje mať v ŽL? Ďakujem za odpovede.
    ...... je to "sprostredkovanie zamestnania za úhradu", potrebné je príslušné povolenie UPSVaR

    marcela1 je offline (nepripojený) marcela1

    marcela1
    prosím vás, to stačí to povolenie - nejaké potvrdenie alebo si musí urobiť pracovnú agentúru, niečo som zisťovala, tak na to treba vysokoškolský titul, a ten nemá

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.