Zavrieť

Porady

prepravné služby

Chcela by som začať poskytovať prepravné služby dodávkovým vozidlom.Vie mi niekto poradiť, ako mám začať ? Čo k tomu potrebujem ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    sissullka Pozri príspevok
    Chcela by som začať poskytovať prepravné služby dodávkovým vozidlom.Vie mi niekto poradiť, ako mám začať ? Čo k tomu potrebujem ?

    Treba požiadať o vydanie ŽL, preprava motorovým vozidlom do 3,5 t je voľným predmetom podnikania.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Daj si vyhľadať tému preprava služieb,doprava a pod.Je tu toho na túto tému popísané dosť.

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    Ahojte poradníci, viete mi niekto poradiť čo je "CMR". Začala som účtovať / lepšie povedané / chcela by som účtovať prepravnú firmu a mám FA a pri nej je aj list s názvom CMR.Ak by bolo možné tak by som poprosila aj o nejaké rady čo sa týka prepravy. Ďakujem za vysvetlenie
    Pekný deň

    lenlenka je offline (nepripojený) lenlenka

    iba človek lenlenka
    Zásielky sú poistené v zmysle ustanovení Dohovoru CMR (Medzinárodný nákladný list)

    Dohovor CMR
    1. rozsah platnosti
    Určuje podmienky prepravy v medzinárodnej cestnej doprave a to:
    - upravuje medzinárodný nákladný list
    - zodpovednosť dopravcu za tovar
    - postup pri uplatňovaní náhrady za škodu na tovare

    Dohovor CMR sa vzťahuje na každú prepravnú zmluvu a platí na celú trasu prepravy.

    2. Medzinárodný nákladný list (CMRka)
    Je dokladom o uzavretí prepravnej zmluvy, vyhotovuje sa v trojfarebnej odlíšených origináloch.

    3. Povinnosti dopravcu
    - odborne prevziať zásielku - zabezpečiť ju na nákladnom priestore, kontrolovať prekročenie max. hmotnosti pri nakládke, kontroluje správnosť údajov, vzhľad a stav obalu,
    - dopravca zodpovedá za činnosť svojich pracovníkov, za zásielku od jej prevzatia až po odovzdanie, za stratu, poškodenie, za prekročenie dodacej lehoty

    4. náhrada škody
    Ak má dopravca povinnosť nahradiť škodu, výška náhrady sa vypočíta z ceny tovaru pri nakládke.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.