Zavrieť

Porady

MRP a DPH

Dobrý den, teraz som si dala vyhodiť dph doklady za minulý mesiac a nie je tam dopočítaná dph z fa zo zahraničia. Nevyhadzuje mi ju ani zvlášť v žiadnej kolonke v danovom priznani DPH iba je pripočítaná v riadku 19. Je to v poriadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    31Jankal Pozri príspevok
    Dobrý den, teraz som si dala vyhodiť dph doklady za minulý mesiac a nie je tam dopočítaná dph z fa zo zahraničia. Nevyhadzuje mi ju ani zvlášť v žiadnej kolonke v danovom priznani DPH iba je pripočítaná v riadku 19. Je to v poriadku?
    Pri samozdanení aký kód DPH zadávaš? Malo by to byť 49. Potom pri výpise daňových dokladov si dať tlačiť všetky kódy.

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Dala som tam tu zostavu 003 tak tam mi to už vyhodilo. A čo teraz s danovým priznaním k DPH? Je to tak v poriadku?

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    ano dph tlačivo je v poriadku, je to započítané v riadku 08 - odvod a 19 - nárok na odpočet

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    pri zaradení faktúry - zadali ste aj dátum odpočítania dane a aj dátum daňovej povinnosti?

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Ano dakujem, mala som dátum danovej povinnosti na september. Nejako som to prehliadla. Ešte raz Vám veľmi pekne dakujem.

    katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

    katkasabka
    Pozdravujem Vás.
    Potrebujem poradiť, aký kód DPH mám dať pri nákupe auta z Maďarska v MRP v PU, keďže potrebujem aby sa mi objavil v r. 7 a 8.
    Ďakujem veľmi pekne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.