Zavrieť

Porady

Výpoveď k 30.12.

Súčasný zamestnávateľ plánuje rozviazať so mnou pracovný pomer dohodou k 30.12.2009, čisto len kvôli štatistike pre akcionára. Keďže nemám robotu, pôjdem sa prihlásiť na úrad práce. Chcel by som sa opýtať, či by mohol nastať nejaký problém z toho dôvodu, že to nebude až 31.12.2009, prípadne či z toho pre mňa nevzniknú nejaké iné komplikácie (nižšie dávky, kratší čas vyplácania...). Alebo by som mal radšej trvať na tom, aby to bolo k 31.12.2009
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    rmbb Pozri príspevok
    Súčasný zamestnávateľ plánuje rozviazať so mnou pracovný pomer dohodou k 30.12.2009, čisto len kvôli štatistike pre akcionára. Keďže nemám robotu, pôjdem sa prihlásiť na úrad práce. Chcel by som sa opýtať, či by mohol nastať nejaký problém z toho dôvodu, že to nebude až 31.12.2009, prípadne či z toho pre mňa nevzniknú nejaké iné komplikácie (nižšie dávky, kratší čas vyplácania...). Alebo by som mal radšej trvať na tom, aby to bolo k 31.12.2009
    Ak sa budeš hlásiť na úrade práce a zaevidujú ťa od 31.12., tak nemáš žiadny problém.

    Problém by bol, keby si ukončil PP 30.12. 2009 a nový PP b y si začal 1.1.2010, vtedy by ti chýbal jeden deň poistenia. Ale ak budeš na UP od 31.12., tak nebudeš mať žiadny deň bez poistenia.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rmbb Pozri príspevok
    Súčasný zamestnávateľ plánuje rozviazať so mnou pracovný pomer dohodou k 30.12.2009, čisto len kvôli štatistike pre akcionára. Keďže nemám robotu, pôjdem sa prihlásiť na úrad práce. Chcel by som sa opýtať, či by mohol nastať nejaký problém z toho dôvodu, že to nebude až 31.12.2009, prípadne či z toho pre mňa nevzniknú nejaké iné komplikácie (nižšie dávky, kratší čas vyplácania...). Alebo by som mal radšej trvať na tom, aby to bolo k 31.12.2009
    So skončením PP dohodou musíš Ty ako zamestnanec súhlasiť, ak súhlasíš, tak by som trvala na dátume 31.12.09.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Johanka Pozri príspevok
    Prvú vetu zadania som ani po viacnásobnom prečítaní nepochopila .
    Ja som to pochopil tak, že jeho zamestnávateľ chce s ním rozviazať PP (možno aj s viacerými zamestnancami) tak, aby neboli v stave zamestnancov ku dňu 31.12.2009. Preto chcú, aby on (prípadne iní zamestnanci) skončili PP už 30.12., teda kvôli nejakým štatistickým hláseniam, kde bude uvedený nižší stav zamestnancov.

    rmbb je offline (nepripojený) rmbb

    rmbb
    To mi je ľúto. A čo z toho je nepochopiteľné?
    Iba ak si to nepochopila preto, prečo potrebujú kvôli blbým tabuľkám, ktoré sa budú robiť 31.12. vykázať úbytok zamestnancov, aby sa dostali na stav, ktorý im predpísal akcionár. To nechápem ani ja.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    A Vám ako zamestnancom to nevadí ? Možno by som sa to posnažila pochopiť , keby Vás 1.1.2010 zobrali naspäť - ale to asi nie, keď sa chystáš na ÚP.
    Asi som fakt mimo .

    rmbb je offline (nepripojený) rmbb

    rmbb
    Vadí, ale situáciu vo firme, kde je majiteľ zo zahraničia, nemôžeme nijako ovplyvniť. A fakt je, že pracovať s vedomím, že "Tvoj" zamestnávateľ o Teba nestojí, nestojí za to. Asi bude lepšie ísť ďalej. Otázka znela, či pristúpiť na deň výpovede, aby som JA nemal neskôr nejaké problémy.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Tweety Pozri príspevok
    So skončením PP dohodou musíš Ty ako zamestnanec súhlasiť, ak súhlasíš, tak by som trvala na dátume 31.12.09.
    Asi s tým súhlasí, pokiaľ by bol ešte 31.12.2009 v stave pracovníkov, dostal by sa aj do štatistiky. Takto keď skončí 30.12.2009 v štatistike už nebude figurovať. Je to zvláštne jednanie, ale je také.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    rmbb Pozri príspevok
    Vadí, ale situáciu vo firme, kde je majiteľ zo zahraničia, nemôžeme nijako ovplyvniť. A fakt je, že pracovať s vedomím, že "Tvoj" zamestnávateľ o Teba nestojí, nestojí za to. Asi bude lepšie ísť ďalej. Otázka znela, či pristúpiť na deň výpovede, aby som JA nemal neskôr nejaké problémy.
    ak budeš mať dátum skončenia prac.pomeru 30.12. a nie 31.12., prídeš minimálne o 1/12 ročného nároku na dovolenku, lebo nedopracuješ celý mesiac.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    rmbb Pozri príspevok
    Vadí, ale situáciu vo firme, kde je majiteľ zo zahraničia, nemôžeme nijako ovplyvniť. A fakt je, že pracovať s vedomím, že "Tvoj" zamestnávateľ o Teba nestojí, nestojí za to. Asi bude lepšie ísť ďalej. Otázka znela, či pristúpiť na deň výpovede, aby som JA nemal neskôr nejaké problémy.
    Chobot Ti to napísal. Budeš o deň skôr zaevidovaný na ÚPSV a R, inak pre evidenciu je to skoro jedno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.