Zavrieť

Porady

Zádery na rukách...

Keď sa pozrem na moje ruky vidím,že su v katastrofálnom stave..Je to kôli záderom ktoré mám okolo nmechotv..Čo s tým urobiť?!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dnes je na trhu aj v lekárňach veľa dobrých krémov. Ale veľmi dobré sú zábaly. Ja mám osvedčený parafínový,alebo z masti z nechtíka lekárskeho.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Hanka Perka Pozri príspevok
    Keď sa pozrem na moje ruky vidím,že su v katastrofálnom stave..Je to kôli záderom ktoré mám okolo nmechotv..Čo s tým urobiť?!
    ♣najprv si doplň zinok a vitamín B
    Keďže k tvorbe záderov prispieva nedostatok minerálov v potravinách, dbaj na vyváženú skladbu jedálneho lístka, prípadne skús stravu doplniť o multivitamínové preparáty s prídavkom magnézia.

    ♣Natrhnuté časti kože krátko zastihni, hneď ako sa objavia. Zabrániš tak ďalším záderom. Stačí, ak vystrihneš kúsky kože ostrými a podľa možnosti sterilnými nožničkami.
    Pred strihaním natrhnutej pokožky treba prsty chvíľu namáčať v malom množstve s prísadou oleja, ktorý zmäkčí pokožku. Mnohí postihnutí robia chybu v tom, že odstrihnú tvrdé zádery a spôsobia si pritom ďalšie zranenie.
    Namáčanie rúk v teplej vode s prísadou oleja Ti prospeje rovnako ako pred manikúrou. Odporúča sa dať do pol litra teplej vody 4 lyžičky kúpeľového oleja a postihnuté miesto máčať vo vzniknutom roztoku 10-15 minút.
    Každodenné zvlhčovanie záderov sa musí stať bežným rituálom.
    Dobré je pravidelne vtierať do pokožky v okolí nechta olivový alebo snečnicový olej.
    Pri domácich prácach vždy použi rukavice, kvôli agresívnym chemikáliám v čistiacich prostriedkoch. Ak pracuješ v klimatizovaných priestoroch, samozrejmosťou by malo byť pravidelné zvlhčovanie rúk hutným krémom.
    Keď patríš k početnej skupine ľudí, čo si podvedome obhrýzajú nechty a ich okolie, pomôžu Ti špeciálne spevňujúce laky s pachuťou, ktorý by zlozvyk mal dostatočne znechutiť. Niektoré dámy si pochvaľujú gélové nechty a svätosväte tvrdia, že po ich aplikácii zmizli aj ich hryzavé chúťky.

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    Skús si natierať okolie nechtov mandlovým, ak nemáš tak olivovým, jojobovým alebo proste aký máš poruke, trošku vmasírovať. Okolie nechtov by sa malo upravit za 3-4 dni ak si dávaš 2x denne ak sa dá aj častejšie.
    Určite si ich neodtrhávaj aby sa nezadreli do krvi. radšej odstrihnúť.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    osrtihať a nakrémovať krémom, dobrá je oranžová indulóbna ukludní kožu.

    trubanju je offline (nepripojený) trubanju

    trubanju
    Mne vždy pomôže kiwi (má veľa vitamínu C), alebo tabletky s vitamínom C (aspoň 500 -1000 mg).

    Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

    Jurivo
    trubanju Pozri príspevok
    Mne vždy pomôže kiwi (má veľa vitamínu C), alebo tabletky s vitamínom C (aspoň 500 -1000 mg).
    Zbytočne vysoké dávky vit. C -hlavne ak je syntetický. Dokonca aj vit. C sa dá predávkovať. Citlivejším ľuďom môže byť z neho zle. Doporučená denná dávka je okolo 70 mg.
    Pri nachladnutí alebo inom ochorení sa môže krátkodobo zvýšiť dávka, ale treba uprednostniť prírodnú formu.

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    Otázka znie ako vznikajú zádery.Môže to byť problém estetický ale aj problém zdravotný.

    pe84 je offline (nepripojený) pe84

    Som právnička a mamina dvoch detičiek ...viac pe84
    pomaha zatlacanie nechtovej kozticky, v drogerke alebo v lekrani sa da kupit na tu kutikulu taky olejcek, ona zmakne a pekne sa to pozatlaca a zaroven ten olejcek lieci uz vzniknute zadery

    Zádery na rukách...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.