Zavrieť

Porady

platenie odvodov

Dobrý deň,
môžte mi prosím poradiť v nasledovnom?
Mám živnosť v Rakúsku, kde rodina za mňa platí odvody do soc. i zdrav. poisťovne. Popritom som si založila živnosť i na Slovensku. Mám povinnosť platiť odvody do zdravotky aj na Slovensku? Do sociálky vraj netreba.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    pánkoj Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    môžte mi prosím poradiť v nasledovnom?
    Mám živnosť v Rakúsku, kde rodina za mňa platí odvody do soc. i zdrav. poisťovne. Popritom som si založila živnosť i na Slovensku. Mám povinnosť platiť odvody do zdravotky aj na Slovensku? Do sociálky vraj netreba.
    Ďakujem za odpoveď.
    Áno, máš.
    Do SP až od júla 2010 podľa príjmov z podnikania na Slovensku

    pánkoj je offline (nepripojený) pánkoj

    pánkoj
    A ako je to, keď budem na PN. Bude mi platená nemocenská. Treba niečo predložiť SP?
    Ďakujem za odpoveď.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    DRUHÝ DIEL
    Nemocenské

    Podmienky nároku na nemocenské

    § 33

    (1) Zamestnanec a povinne nemocensky poistená samostatne zárobkovo činná osoba majú nárok na nemocenské, ak boli pre chorobu alebo úraz uznaní za dočasne práceneschopných na výkon zárobkovej činnosti alebo im bolo nariadené karanténne opatrenie podľa osobitného predpisu50) (ďalej len "dočasná pracovná neschopnosť"). (Pozn. za predpokladu, ze si plati SP)

    (2) Dobrovoľne nemocensky poistená osoba má nárok na nemocenské, ak jej vznikla dočasná pracovná neschopnosť a v posledných dvoch rokoch pred vznikom dočasnej pracovnej neschopnosti bola nemocensky poistená najmenej 270 dní.
    http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2009-a.html#33

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.