Zavrieť

Porady

materské centrum - jednoduché účtovníctvo

ahojte,

prosim vas mohol by mi niekto povedat ako to funguje v neziskovej organizacii konkretne v materskom centre co sa tyka jednoducheho uctovnictva?

vydavky boli len na cistiace potreby, kancelarske a nejake hracky.

hladala som nejake prispevky na porade ale nic som nenasla..

dakujeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    neuctuje tu niekto materske centrum jednoduche uctovnictvo?

    prosim velmi by som potrebovala nejake rady ako sa co uctuje u neziskoviek.

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    materské centrum má okrem príjmov z členského aj príjmy za rozne zbierky a príspevky z verejného sektora (mestského úradu) v stanovách má uvedené tieto príjmy. mám to teda považovať za nezdaňovanú činnosť ?

    okrem toho MC prepláca nejaké výdavky UPSVAR - tiež PNZD ?

    môžem výdavky na kancelárske a čistiace potreby, bankové poplatky, za hračky, občerstvenie a nákup lampy + ešte nejaký drobný majetok zahrnúť všetky do VNZD v členení OSTATNÉ?

    prosím poraďte

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Pre neziskovu organizaciu akou je aj materske centrum su vsetky prispevky vo forma grantov, prispevkov zo statneho rozpoctu alebo od UPSVR povazovane za nezdanovane prijmy a teda vydavky k nim prisluchajuce budu pre materske centrum ako vydavky neovplyvnujuce zaklad dane. Clenske je prijem ktory nie je predmetom dane, pozor organizacia by ho mala mat uvedene v ustanovujucich dokumentoch. Zbierky nie su tiez predmetom dane. Pre vas by bol zdanovanym prijmom napriklad prijem za reklamu keby sa nejaky "sponzor" rozhodol nieco vam darovat a pozadoval by za to protihodnotu vo forme reklamy svojej firmy. Rezijne vydavky na hracky, cistiace potreby a podobne su vydavky neovplyvnujuce zaklad dane.

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    dakujem ti victoria.

    a co ak MC malo prijmy za divadelne predstavenie alebo predavalo pohladnice? tiez sa zucastnilo na zbierke z ktorej mali vynosy.

    nepovazuje sa to za podnikatelsku cinnost?

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Najprv si poloz otazku co vsetko maju uvedene v zriadovacej listine ako hlavne cinnosti za ucelom ktorych vznikli a akym sposobom budu naplnat ciele a poslanie organizacie. Pokial tam maju ze budu rozvijat tvorivost deti a vyplnat ich volny cas alebo nieco v tom duchu a v tom divadelnom predstaveni deti ucinkovali nepovazovala by som to za podnikatelsku cinnosti bez ohladu na to, ze prijmy z predstavenia prevysuju naklady ktore nan vynalozili. Predaj pohladnic je asi trochu ina vec a to mi uz zavana zdanovanym prijmom, lebo pochybujem ze maju predaj tovaru v zriadovacej listine, ak to vsak neboli pohladnice, ktore vytvorili napriklad deti samotne. Zbierka akeho druhu to bola ?

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    neviem to uplne presne len mi bolo povedane ze vyrobky ci tovar ktory sa predavali im boli dane uniou MC a oni mali z toho co predali nejake percento,
    medzi dlhodobymi perspektivami MC nemaju nejaku takuto cinnost specifikovanu, ale medzi financnymi zdrojmi uviedli okrem ineho aj vynosy z dobrocinnych akcii, zo zbierok alebo napr. vlastna doplnkova podnikatelska cinnost. ??

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    este poprosim - ak materske centrum kupovalo hracky, toaletne potreby-drogeriu, knihy, dekoracne veci a dalo to preplatit UPSVAR-u ako aktivacne, ktory preplatil len jeden blocek, ako zahrniem ostatne vydavky, ktore su nepreplatene od uradu do penazneho dennika napr. dekor.veci ?

    vacsinu hraciek davam ako VNZD v cleneni PR alebo aktivacne. a

    taktiez ma MC vydavok na PHM. moze pouzit auto bez toho ze nema zaplatenu dan z MV - plati to aj u OZ tak ako u podnikatelov co sa tyka auta ?

    prosim prosim pomozte

    tanula je offline (nepripojený) tanula

    tanula
    ahoj, tak aj ja sa pridam. Ma sa podat danove priznanie PO, ale vykazy ako na jednoduche uctovnictvo. Len vobec neviem, do akych riadkov dam nedanove vydavky a prijmy. Na danovom mi povedala, ze na r.130 nedanove vydavky, ale sa mi to moc nezda.

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    vykazy pre neziskove organizacie su Vykaz NO ÚČ 1-01, NO ÚČ 2 -01

    ano vydavky nedanove su na r. 130 - suvisiace s prijmami z grantu, 2%, ma sa tam zahrnut aj preplatok aktivacneho od UPSVR a prispevok od mesta? a taktiez aj k nedanovym prijmom?

    do ktorych riadkov sa vyplnaju danove vydavky ?
    Naposledy upravil suvaha : 19.03.08 at 10:07

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.