Zavrieť

Porady

Euroobaly ci dierkovanie

zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

toto je fakt iba taka "off-topic" tema, lebo som zvedava na Vas nazor.
Zakladate vsetky dokumenty (faktury, VPD, PPD, ID, potvrdenia, prehlady...) vzdy do sanonov v euroobaloch, ci bez problemov dierkujete a zakladate "hole" papiere?

Ja s radostou dierkujem, ale u niektorych uctovnicok som videla ze maju "strach" dierkovat. Ja dierkujem snad vsetko co sa tyka uctovnictva - od faktur, ID, dokonca aj Potvrdenie o podani DP...

Nedierkujem iba pracovne zmluvy, zakladatelske listiny a podobne "dolezite" dokumenty.

Ako to robite vy? Len nepovedze ze sa dierkovat nesmie, prosiiiim Si neviem predstavit 300 euroobalov mesacne a aj tak manipulacia s nimi sa mi moc nepozdava...
Usporiadat
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Aj ja dierkujem, podobne ako Ty.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

mam klienta, majú okolo 1000 faktur mesacne a oni tvrdohlavo zakladaju do euroobalov. Vzdy po 10 kusov.Vzdy ma rozculuje, ked musim nieco hladat. Ale nedaju si to vyhovorit

ja som zástanca dierovania
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ošalila by som,
keby som takto mala hladať podklady. Šialené do euroobalov.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Najväčší zázrak som videla pred asi 15-timi rokmi - strojčekom prispikovaných (predtmým ešte aspoň na 4x zložených, ak boli dlhé) cca 30 kusov pokladničných bločkov na jednej A4-ke....a nie vždy to boli iba bločky, motali sa medzi nimi aj faktúry, zaplatené v hotovosti. K tomu jediný výdavkový bloček. Úžas . Proti tomu 10 faktúr v euroobale malinka Dodatočne ma napadlo, ako sa niekto "hral" so skladaním fa z Metra na rozmer 3x3 cm.
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Som zástanca dierovania, najmä ktoré robím ja. Dierovač mám nastavený na dierovanie od horného okraja, horná hrana musí lícovať, takže vidím, či do zakladača dačo pribudlo.
Srdí ma, že mi niektoré banky dierujú, tak blízko k ľavému okraju, že niekedy tá diera vlastne nie je diera.

Pauli, tie "skladance" museli byť fakt zábavné.
Mne sa stalo, že klient postrihal výpis z účtu, čo obrat, to slížik a tieto popripínal k dokladom, ktorých sa úhrada týkala.
Ďalší polepil (klovatinou!) všetky ústrižky z poštových poukážok na 1 A4 list, zamiešal úhrady fondov s úhradami faktúr a prevodom na vlastný účet. Ústrižky sme museli odlepiť nad parou z rýchlovarnej kanvice.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Rozalka Pozri príspevok
Som zástanca dierovania, najmä ktoré robím ja. Dierovač mám nastavený na dierovanie od horného okraja, horná hrana musí lícovať, takže vidím, či do zakladača dačo pribudlo.
Srdí ma, že mi niektoré banky dierujú, tak blízko k ľavému okraju, že niekedy tá diera vlastne nie je diera. Radšej, keby to nerobili, lebo keď to predierujem podľa seba, tak sa tie dve dierky spoja a aj tak mi je to na figu a tá pôvodná "banková" diera je fakt tak blízko okraju, že sa väčšinou roztrhne.

Pauli, tie "skladance" museli byť fakt zábavné. Keď som sa s týmto skladaním dokladov a lepením XY pokladničných bločkov na jednu A4 stretla prvýkrát, tak mi bolo vážne do plaču.
Mne sa stalo, že klient postrihal výpis z účtu, čo obrat, to slížik a tieto popripínal k dokladom, ktorých sa úhrada týkala. Tak toto je fakt sila!
Ďalší polepil (klovatinou!) Tiež som raz v nevedomosti použila klovatiu - a bolo to prvý- a zároveň aj poslednýkrát. Klovatina "prejde" cez doklad, doklad zostane žltý, príp. aj horšie čitateľný, ak je klovatina nanesená pod textom. všetky ústrižky z poštových poukážok na 1 A4 list, zamiešal úhrady fondov s úhradami faktúr a prevodom na vlastný účet. Ústrižky sme museli odlepiť nad parou z rýchlovarnej kanvice.
Nepoužívam na lepenie ani tuhé tyčinkové lepidlá, lebo doklady sa dajú od seba veľmi ľahko oddeliť, príp. k tejto činnosti majú sklon samovoľne.
Tiež neznášam, keď si niekto nalepí doklad z ERP pod pokladničný doklad (väčšinou v pravom hornom rohu), lebo potom musím tie doklady obracať a k tomu potrebujem 2 ruky + niečo, čím tie doklady zaťažím, aby som 2 rukami mohla doklad nahodiť.

Do euroobalov dávam tiež len dôležité dokumenty (pracovné zmluvy, zakladateľské listiny a pod.). Pokladničné doklady by som do euroobalov určite nedávala - neviem to na isto, ale myslím si, že euroobal je to mäkčené PVC, s ktorým sa neznášajú doklady z ERP tlačené na termocitnom papieri a veľmi rady tieto doklady blednú a miznú.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja som tiež zástancom dierkovania, pokladničné doklady mám povypisované ku každému bločku, zošívam ich v strede vypísaného dokladu, ľavý okraj lepím podľa dátumov Pritt-gama fixom na A4, čo sú veľké doklady, ako napr.Metro nechávam s vypísaným dokladom samostatne. V šanóne sa dá v nich listovať ako v knihe, každý doklad je prístupný. Pracovné zmluvy a všetky doklady týkajúce sa zamestnancov mám zvlášť v euroobaloch, taktiež všetky právne dokumenty.
Naposledy upravil ondrejvla : 17.07.10 at 15:53
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Rozalka Pozri príspevok
Mne sa stalo, že klient postrihal výpis z účtu, čo obrat, to slížik a tieto popripínal k dokladom, ktorých sa úhrada týkala.

Skapem

Konatelia vedia byt niekedy velmi kreativni
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Som zastanca dierkovania, pokladnicne doklady, faktury a pod. dierkujem podla mesiacov zakladam do rychloviazacov a potom do sanona.
Mzdove doklady: ako su vyplatne pasky, mzdove listy zakladam do euroobalov, ostatne dierujem a vkladam do rychloviazacov a nasledne do sanonov, ktore po ukonceni obdobia archivujem v nepremokavych archivacnych boxoch, ak si ich majitel firmy pisomne preberie, vydam mu ich, ale boxy su moje, neskorsie uskladnenie si musi riesit sam.
Zmluvy a obchodne listiny dolezite nedierkujem a zakladam do euroobalov.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
tak ja sa tiež pripojím

zhodujem sa skoro so všetkými názormi:

1.PPD, VPD, ID, fa, VBU : DIERKUJEM!

2.dôležité dokumenty: ŠUP DO EUROOBALU!

3.mzdové veci (výkazy, výpl.pásky): DIERKUJEM!

4.a každý zamestnanec má svoj euroobal, kde sú prihlášky do poisťovní, pracovná zmluva atď
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Rovnaký postup ako jacekova
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Aj ja zakladám podobne ako Jacekova.

A neznášam z celej duše :
- kramličky na doklade všetky likvidujem.
- ak je na čistej A4 prilepený bloček z ERP a je tak vľavo, že je predierkovaný a ďalej je miesta pre 5 bločkov. To som takáto
- ak sú bločky z ERP nalepené hocijakým lepidlom tak na tom mieste sa rýchlo stávajú nečitateľné, preto strihám malé pásiky z obojstránky / nie farebnej / a priliepam ich na mieste, kde nie je tlač. Ľahko sa dajú odlepiť, prelepiť .....

Dôležité veci - zakladám v euroobaloch.

: neboli najskôr dierkovače a až potom euroobaly ???
3 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

co su kramlicky?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Spinky (náplň) do zošívačky.
Taktiež ich neznášam. Všetky, ktoré sú nepotrebné, likvidujem a ony likvidujú moje nechty

Melnick Pozri príspevok
: neboli najskôr dierkovače a až potom euroobaly ???
To neviem. Väčšina ľudí ma problém, či bolo skôr vajce alebo sliepka.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Urcite boli dierkovace skor Ja som sa len chcela uistit ci stale sa moze vsetko dierkovat, ci nahodou nejaky euroobalovy lobbing nieco nepomenil....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Spinky? Ja spinkujem Original dokladu ku skopirovanemu... alebo podklady pre mzdy k ID.... to zasa robim
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Melnick Pozri príspevok
Aj ja zakladám podobne ako Jacekova.

A neznášam z celej duše :
- kramličky na doklade všetky likvidujem.
- ak je na čistej A4 prilepený bloček z ERP a je tak vľavo, že je predierkovaný a ďalej je miesta pre 5 bločkov. To som takáto
- ak sú bločky z ERP nalepené hocijakým lepidlom tak na tom mieste sa rýchlo stávajú nečitateľné, preto strihám malé pásiky z obojstránky / nie farebnej / a priliepam ich na mieste, kde nie je tlač. Ľahko sa dajú odlepiť, prelepiť .....

Dôležité veci - zakladám v euroobaloch.

: neboli najskôr dierkovače a až potom euroobaly ???
Detto, totálne ich neznášam a ešte viac, a sú 2 papiere zošité kramličkou k nim priklamčikovaný ďalší papier atĎ.
Bez kramličiek sa do šanónu zmestí podstatne viac papierov.

Llívia Pozri príspevok
Spinky (náplň) do zošívačky.
Taktiež ich neznášam
. Všetky, ktoré sú nepotrebné, likvidujem a ony likvidujú moje nechty

To neviem. Väčšina ľudí ma problém, či bolo skôr vajce alebo sliepka.
No veď ale existujú aj "odšiváky", nepoznáš? Niekto ich volá aj "zuby".
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Paula Pozri príspevok
Najväčší zázrak som videla pred asi 15-timi rokmi - strojčekom prispikovaných (predtmým ešte aspoň na 4x zložených, ak boli dlhé) cca 30 kusov pokladničných bločkov na jednej A4-ke....a nie vždy to boli iba bločky, motali sa medzi nimi aj faktúry, zaplatené v hotovosti. K tomu jediný výdavkový bloček. Úžas . Proti tomu 10 faktúr v euroobale malinka Dodatočne ma napadlo, ako sa niekto "hral" so skladaním fa z Metra na rozmer 3x3 cm.

Ja som teraz dostala podklady na spracovanie účtovníctva od klienta, ktorý sa pohádal s pani manželkou - ekonómkou, takže doniesol doklady ku mne a prvý mesiac spracovala pani manželka a to tak, že doklady boli lepené na papieri A4, ale asi z dôvodu šetrenia boli lepené obojstranne. No mala som šťastie, že lepidlo bolo také nekvalitné, že som tie doklady vedela rozobrať a pekne zoradiť podľa dátumu a následne spracovať.
Ja som tiež zástancom dierkovania a neznášam kramličky.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Rozalka Pozri príspevok
No veď ale existujú aj "odšiváky", nepoznáš? Niekto ich volá aj "zuby".
"Zuby" = odspinkovač/odspinkovačka, ktorá ako na potvoru nikdy nie je tam a vtedy, keď ju človek potrebuje.

A tiež je to známe ako:
- dokopirobítko
- odkopirobítko.

3x hádajte, čo je čo?
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Tiež zakladám ako jacekova, tiež neznášam kramličky :-), ale v PÚ pripínam účtovné doklady k faktúram kramličkami na faktúru hore z dôvodu rýchlejšej práce. A zároveň keď sme v takejto téme, tak sa spýtam, kto účtujete v Alfe, lepíte peňažný denník po ukončení roka? Alebo dávate každú stranu A B C zvlášť do euroobalu? Leboja poctivo lepím strany ABC k sebe, takto polepené uložím na sebe, predierujem, 2x preložím z prava do ľava a tak založím :-)
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať