Zavrieť

Porady

Uzná soc.poist.nároky dobrovoľne poistenej osoby ,ktorá je DNPO krátko?

Dobrý deň , poraďáci.Potrebovala by som vedieť,či nemá niekto skúsenosti s metodickým usmernením sociálnej poisťovne o výplatách PN-ky u DNPO,ktorú si platím len 2 mesiac a žiaľ budem musieť nastúpiť na dlhodobú PN-ku.Riešim dilemu,som samoživiteľka a žiaľ budem musieť podstúpiť hospitalizáciu a neviem či SP zohľadní aj moje krátkodobé pripoistenie.Nevie mi niekto poradiť???Prosím.Potrebujem vedieť či mi má lekár vypísať 2 PN a či mi SP niečo priplatí.Som zamestnaná a zároveň DNPO.Ďakujem
Naposledy upravil tatanajanoskova : 05.11.13 at 11:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre vznik nároku na nemocenské z dobr.nem,.poistenia potrebuješ 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch (započítava sa aj iné ukončené nem.poistenie, napr. zo zamestnania alebo poist. SZČO). Splňaš tuto podmienku ?
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tatanajanoskova Som zamestnaná nepretržite 1,5 roka,predtým som bola 10 mesiacov na PN z dôvodu operácie ,ale pripoistila som sa len od októbra
    tatanajanoskova Takže podmienka by mala byť splnená,len skutočne neviem,či mi môže plynúť NP zo zamestnania a súbežne aj PN pre DNPO
    veronikasad Podmienku pre nárok na nemocenské z DNP nesplňaš, je zbytočné dať si vystavovať druhú PN-ku. Odvody z DNP budeš platiť aj počas PN-ky.

    Pre istotu uveď začiatok súčasného pracovného pomeru a kedy skončil predch.prac.pomer.
    veronikasad Podmienka splnená nie je, do 270 dní sa ti nezapočítava súčasné poistenie zo zamestnania, ktoré trvá ...
    tatanajanoskova Pracujem dlhodobo,len od 09/2011 do 06/2012 som bola pre operáciu na PN.Od 06/2012 som nepretržite zamestnaná,bez prekážok v práci.Pripoistiť som sa dala v 10/2013.Nemám nárok na dávku z pripoistenia?Človek si žiaľ zdravie nevie naplánovať
    tatanajanoskova Pracovný pomer mám nepretržitý do 08/2011,kedy som od 09/2011 musela na operáciu a PP som ukončila.PN som 09/2011-06/2012 a zamestnaná od 06/2012 doteraz.
    veronikasad Od konca PN-ky uplynulo už viac ako 26 týždňov, táto sa vôbec neberie do úvahy. Ešte raz zopakujem - nemáš nárok na nemocenské z DNP, lebo nesplňaš podmienku 270 dní poistenia v posl. dvoch rokoch. Súčasné poistenie zo zamestnania, ktoré trvá sa ti do 270 dní nezapočítava.
    tatanajanoskova Ďakujem pekne za radu.Pomohla ste mi.Vďaka.Takže keby ma mali hospitalizovať až na budúci rok podmienku mám splnenú,len žiaľ to si už nevyberiem.Ale správne som to pochopila?Pekný deň prajem.
    veronikasad Nerozumiem tvojej poznámke. Nárok na nemocenské z DNP ti vznikne až keď budeš poistné z DNP platiť cca 9 mesiacov. Je to dosť vysoká suma (z minima mesačne cca 130€), tak dobre zváž či dobr.poistenie (celý balík) zrušíš, alebo si ho ponecháš. Nedá sa z dobr.poistenia odhlasovať spätne.
      zbaliť

    Uzná soc.poist.nároky dobrovoľne poistenej osoby ,ktorá je DNPO krátko?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.