Zavrieť

Porady

skončenie pracovného pomeru

ahoj poradaci!
potreboval by som poradiť, kde si môžem nájsť alebo stiahnuť formulár na skončenie pracovného pomeru zamestnancom - zamestnávateľovi s 2-mesačnou výpovednou lehotou.
za radu vopred dakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Na to predpísaný formulár neexistuje. Stačí to formulovať listom.
0 0
chanell chanell

chanell je offline (nepripojený) chanell

Na čo Ti je tlačivo. Napíš to formou listu a vybavená vec.

Alebo ak máš dobrý mzdový program a zadáš mu všetky údaje, potom to dokážeš vytlačiť z toho.
0 0
Prekládka Prekládka

Prekládka je offline (nepripojený) Prekládka

Ďakujem za odpovede, ale nemám žiadny mzdový program, týmto by som Vás niekoho poprosil, v akom znení a rozložení by to malo byť, keby bol niekto ochotný hodiť to do Wordu poprípade.
Vopred ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Prekládka Pozri príspevok
ahoj poradaci!
potreboval by som poradiť, kde si môžem nájsť alebo stiahnuť formulár na skončenie pracovného pomeru zamestnancom - zamestnávateľovi s 2-mesačnou výpovednou lehotou.
za radu vopred dakujem
Neviem aké formuláre hľadáš.
- zamestnanec ti doručí výpoveď
- odpovieš mu na ňu listom na hlavičkovom papieri firmy
- po uplynutí výpovedenej doby mu vystavíš Potvrdenie o zamestnaní - zápočtový list, Potvrdenie o zdaniteľnej mzde, Odhlášky do ZP a SP, ELDZ, dáš si podpísať Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov

Ak robíš mzdy ručne, tlačivá si kúp v predajni tlačív, alebo ich získaš v poisťovniach

-------
Veronika
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Neviem, či si zamestnanec alebo zamestnávatel, no predpokladám, že Z-c.

Stačí napísať list. Hore v hlavičke svoje meno a adresa, pod ním názov a adresa zamestnávatela.

Vec: Výpoved daná zamestnancom

Dávam výpoved podla § 67 Zákonníka práce z dôvodu ... (dôvod uviesť nemusíš, ked nechceš) s dvojmesačnou výpovednou lehotou.

dátum a podpis

Treba si nechať podpísať prevzatie, kde ti napíšu prevzal, dátum a podpis (pečiatku) alebo ak posielaš poštou treba to poslať doporučene. Od prvého dna kal.mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede začína plynúť výpovedná lehota.
Naposledy upravil brčko : 12.01.08 at 11:24
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Prekládka Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede, ale nemám žiadny mzdový program, týmto by som Vás niekoho poprosil, v akom znení a rozložení by to malo byť, keby bol niekto ochotný hodiť to do Wordu poprípade.
Vopred ďakujem
uplne jednoduchy text staci:
hlavicka: tvoje udaje
adresa zamestnavatela
vec napr. uvedies "skoncenie pracovneho pomeru"
v texte: ziadam o rozviazanie pracovneho pomeru formou vypovede ...
podpises, nezabudni na datum a miesto vyhotovenia


hotovo ... a nechas si potvrdit (na kopii pre teba) prijatie od zamestnavatela: datum dorucenia, podpis, pripadne peciatka ....vypovedna lehota sa pocita dva mesiace od prveho dna nasledujuceho mesiaca, ktory nasleduje po doruceni ... a keby si sa chcel/a velmi snazit, tak si tam pripadne doplnis prislusny paragraf zo zakonnika prace, ale netreba lebo je dolezite jasne tam napisat, ze je to skoncenie pracovneho pomeru "formou vypovede" a teda nie napr. dohodou... aha... a predpokladam, ze je to pracovny pomer na dobu neurcitu ... ok?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

brčko Pozri príspevok
Neviem, či si zamestnanec alebo zamestnávatel, no predpokladám, že Z-c.
och sorry, ... kym som sa "hrajkala" s odpovedou, medzitym naskocil aj tvoj prispevok...
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

ayya, to neva, radšej dva príspevky ako žiaden.
Aj mne sa stáva
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Ešte doplním, že ak dá výpoved zamestnanec, PP sa končí uplynutím výpovednej doby aj v prípade, že by bol v tom čase na PN. Ochranná doba platí len pri výpovedi danej zamestnávatelom. (§64 ods.2 ZP)
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Prekládka Pozri príspevok
ahoj poradaci!
potreboval by som poradiť, kde si môžem nájsť alebo stiahnuť formulár na skončenie pracovného pomeru zamestnancom - zamestnávateľovi s 2-mesačnou výpovednou lehotou.
za radu vopred dakujem

Pozri sa sem do tlačív a stiahni si a uprav ako ich potrebuješ.
http://www.porada.sk/downloads.php?do=cat&id=7
0 0
Prekládka Prekládka

Prekládka je offline (nepripojený) Prekládka

Ďakujeme za všetky príspevky, ešte by som potreboval vedieť ktorý paragraf by bol najlepší , §60 je dohodou, §67 okamžitá výpoved bez udania dôvodu, ktorí § je s 2mesačnou lehotou §61 alebo §62.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

A o čo ti vlastne ide? Si zamestnanec?
Ak si zamestnanec, ty môžeš ukončiť PP:
- výpovedou len podla § 67 s dvojmesačnou výp. lehotou (ak nemáš v pr.zmluve dohodnuté inak),
- LEN! ak sú splnené podmienky aj podla § 69 s okamžitým ukončením PP
- alebo sa so zamestnávatelom dohodnúť podla §60 na lubovolnom dni skončenia PP (potom potrebuješ aj súhlas zamestnávatela).
§61 a 62 sú všeobecné o výpovedi a VD, tie nemožno použiť ako formu ukončenia PP.

Prekládka Pozri príspevok
Ďakujeme za všetky príspevky, ešte by som potreboval vedieť ktorý paragraf by bol najlepší , §60 je dohodou, §67 okamžitá výpoved bez udania dôvod-, ktorí § je s 2mesačnou lehotou §61 alebo §62.
okamžitá výpoved podla §67neexistuje
Naposledy upravil brčko : 12.01.08 at 14:09
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Prekládka Pozri príspevok
Ďakujeme za všetky príspevky, ešte by som potreboval vedieť ktorý paragraf by bol najlepší , §60 je dohodou, §67 okamžitá výpoved bez udania dôvodu, ktorí § je s 2mesačnou lehotou §61 alebo §62.
Sorry, ale nadobúdam dojem, že si Zákonník práce nevidel ani z lietadla. Začal si formulárom a teraz začínaš novú debatu o paragrafoch. Preštuduj si ZP a samozrejme hľadaj, príspevkov na ukončenie PP je tu neúrekom
http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Chcela by som vedieť, ako môže, ukončiť pracovný pomer skôr ako po dvojmesačnej výpovednej dobe, viem, že zamestnávateľ mi nedovolí odísť skôr, je nejaká možná cesta ako by som mohla skončiť k 29.02.2008?
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Musím sa dohodnúť so zamestnávateľom?
0 0
hlaja hlaja

hlaja je offline (nepripojený) hlaja

MIRKA111 Pozri príspevok
Chcela by som vedieť, ako môže, ukončiť pracovný pomer skôr ako po dvojmesačnej výpovednej dobe, viem, že zamestnávateľ mi nedovolí odísť skôr, je nejaká možná cesta ako by som mohla skončiť k 29.02.2008?
_____
Legalno/ilegalne len zo zdravotnych dovodov okamzitym skoncenim.
Inak len dohoda o skonceni PP.
0 0
hlaja hlaja

hlaja je offline (nepripojený) hlaja

Prekládka Pozri príspevok
ahoj poradaci!
potreboval by som poradiť, kde si môžem nájsť alebo stiahnuť formulár na skončenie pracovného pomeru zamestnancom - zamestnávateľovi s 2-mesačnou výpovednou lehotou.
za radu vopred dakujem
___

...ak pomoze...
0 0
JK-M JK-M

JK-M je offline (nepripojený) JK-M

Dobry vecer ja by som sa chcel poradit v tejto problematike len polozim inu otazku. Znama pracuje a chc ukoncit pracovny pomer u zamestnavatela a pracuje u neho 5 rokov. ak pracuje u neho 5 rokov musi mat 3 mesacnu vypovednu lehotu???
A po dalsie moze odyst zo dna na den. Ja viem ze potom ma zamestnavatel pravo na jednu mesacnu mzdu. Je to vsetko tak alebo je to uplne inak. Prosim podadte mi.
Dakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Keby si trochu na porade pohľadala, nájdeš x odpovedí na každú z týchto otázok.

JK-M Pozri príspevok
Dobry vecer ja by som sa chcel poradit v tejto problematike len polozim inu otazku. Znama pracuje a chc ukoncit pracovny pomer u zamestnavatela a pracuje u neho 5 rokov. ak pracuje u neho 5 rokov musi mat 3 mesacnu vypovednu lehotu???
Ak dá ona výpoveď, tak bude mať 2-mesačnú výpovednú dobu.

JK-M Pozri príspevok
A po dalsie moze odyst zo dna na den. Ja viem ze potom ma zamestnavatel pravo na jednu mesacnu mzdu. Je to vsetko tak alebo je to uplne inak. Prosim podadte mi.
Dakujem
Môže odísť? Súhlasil s tým zamestnávateľ?

Alebo si sa pýtala, či môže odísť? Používaj prosím otázniky, lebo potom neviem, či sa pýtaš alebo či to oznamuješ.

Pokiaľ si sa pýtala, tak nemôže odísť. Zamestnávateľ má nárok na náhradu vo výške mesačnej mzdy len ak to mali dohodnuté v pracovnej zmluve.
0 0
JK-M JK-M

JK-M je offline (nepripojený) JK-M

Ona chce odyst. A teraz neviem ci bude mat 2 alebo 3 mesacnu vypoded. A nieje to aj niekde v zakone ze ak zamestanec odide skor ako mu uplinie vypovedna lehota ze zamestnavatel ma narok na jeho mesacnu mzdu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať