Zavrieť

Porady

elektroinštalačné práce

Vie mi niekto poradiť pod akú živnosť spadajú elektroinštalačné práce, poprípade montáž, rekonštrukcia a údržba elektrických zariadení? Akosi neviem najst v živnostenskom registry či ide o viazané alebo neviazané živnosti.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jmesko je offline (nepripojený) jmesko

    jmesko
    viazana zivnost, potrebujes vyhlasku 718/2002, minimalne paragraf 22 na zalozenie zivnosti, potrebujes vyucny list, alebo maturitne vysvedcenie elektrotechnickeho zamerania + nejaku prax v obore

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    ina5001 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť pod akú živnosť spadajú elektroinštalačné práce, poprípade montáž, rekonštrukcia a údržba elektrických zariadení? Akosi neviem najst v živnostenskom registry či ide o viazané alebo neviazané živnosti.
    ďakujem
    Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení je živnosť remeselná ( viď príloha č. 1 živnostenského zákona ), potrebuješ predložiť len výučný list. Táto činnosť ale nezahŕňa opravy VTZ, vtedy by išlo už o viazanú živnosť.Predmet činnosti - elektroinštalačné práce, sa na ŽL už neuvádza.

    Pietro1785 je offline (nepripojený) Pietro1785

    Pietro1785
    Pripajam sa k tejto teme - chystam sa spravit si zivnost na elektroinstalacie. Chcel by som aj chodit pripajat vstavane spotrebice (el.rura, umyvacka apod) - Co potrebujem na to, aby som mohol orazit zarucny list? Aky druh zivnosti? Mam vyhlasku §22/718 a absolvoval som aj aktualizacnu pripravu v r.2008

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Pietro1785 Pozri príspevok
    nikto nevie? pls...
    Pozri vyššie, príspevok č. 3

    Odborné prehliadky, odborné skúšky a opravy VTZ sú viazanou živnosťou - predkladá sa oprávnenie alebo osvedčenie podľa § 15 ods. 1 a 9 zákona č. 124/2006 Z.z.

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Jedna sa o remeselnú živnosť :
    SKUPINA: 113 Stavebníctvo
    27 Montáž,rekonštrukcia a údržba VTZ
    v rozsahu dosiahnutého vzdelania, osvedčení, a praxe.

    elektroinštalačné práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.