Zavrieť

Porady

výpovedná lehota a PN

Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť, kedy je právoplatne ukončený pracovný pomer, keď výpoveď sme zamestnancovi preukázateľne doručili 10.8.2008, výpovedná doba by mala končiť 31.10.2008. Zamestnanec však začal byť práceneschopný od 11.8.2008, čo trvá doteraz. Je pravdepodobné, že PN bude trvať aj po 31.10.2008. Končí prac. pomer dňa 31.10.2008, alebo až po skončení jeho práceneschopnosti?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    legia1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa poradiť, kedy je právoplatne ukončený pracovný pomer, keď výpoveď sme zamestnancovi preukázateľne doručili 10.8.2008, výpovedná doba by mala končiť 31.10.2008. Zamestnanec však začal byť práceneschopný od 11.8.2008, čo trvá doteraz. Je pravdepodobné, že PN bude trvať aj po 31.10.2008. Končí prac. pomer dňa 31.10.2008, alebo až po skončení jeho práceneschopnosti?
    Ďakujem
    ak ide o výpoved podla § 63 ods.1b ZP, tak PP končí posledným dnom PN-ky - vid zákonník práce § 64 ods.2 + ods.1 písm.a) Jedine, že by na trvaní PP netrval vid uvedený ods.2.

    zusana4 je offline (nepripojený) zusana4

    zusana4
    ja by som Vás chcela poprosit o radu mam zemestnankinu ktora uz v septembry podpisala vypoved k 01/11/2008 momentalne je na pn ako to mam riesit z vyplatenim odstupneho ktore bolo dohodnute vo vypovedi .netrva na pracovnom pomere .vyplatit ho musim pri poslednej vyplate tj.12/11/08???dakujem som tu nova potrebujem poradit ak sa vam da prosim napiste mi do sukromnej spravy neviem tu najst odpoved DAKUJEEEM Vám

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zusana4 Pozri príspevok
    ja by som Vás chcela poprosit o radu mam zemestnankinu ktora uz v septembry podpisala vypoved k 01/11/2008 momentalne je na pn ako to mam riesit z vyplatenim odstupneho ktore bolo dohodnute vo vypovedi .netrva na pracovnom pomere .vyplatit ho musim pri poslednej vyplate tj.12/11/08???dakujem som tu nova potrebujem poradit ak sa vam da prosim napiste mi do sukromnej spravy neviem tu najst odpoved DAKUJEEEM Vám
    Áno, ak má nárok na odstupné, zamestnáv. ho vyplatí ku dátumu skončenia PP, resp. vo výplatnom termíne mzdy za mesiac skončenia PP .
    Naposledy upravil Tweety : 16.10.08 at 11:17

    zusana4 je offline (nepripojený) zusana4

    zusana4
    dakujem pekne za radu a este k tomu prosim ked zamestnankina netrva na pracovnom pomere mam alebo potrebujem od nej pisomne vyhlasenie???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zusana4 Pozri príspevok
    dakujem pekne za radu a este k tomu prosim ked zamestnankina netrva na pracovnom pomere mam alebo potrebujem od nej pisomne vyhlasenie???
    Podpísala výpoveď, napíš blišžie, takto je ťažko poradiť, dostala výpoveď, alebo ona dala, alebo to nebola výpoveď, ale dohoda?

    piškotka je offline (nepripojený) piškotka

    piškotka
    Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu, ako je to v prípade ak zamestnanec dá výpoveď a vo výpovednej dobe ochorie a je PN. Ako je to v tomto prípade s ukončením pracovného pomeru? Ďakujem vopred za odpovede

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    piškotka Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu, ako je to v prípade ak zamestnanec dá výpoveď a vo výpovednej dobe ochorie a je PN. Ako je to v tomto prípade s ukončením pracovného pomeru? Ďakujem vopred za odpovede
    Vtedy PP skončí v posledný deň výpovednej doby, PNka to nijako neovplyvní, aj keby trvala dlhšie.

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    ja mam tiez podobnu otazku. a sice zamestnanec si dal sam vypoved s 2-mesac. vypovednou dobou; pocas vypovednej doby si ale zlomil nohu a ostal PN...
    ako skonci pracovny pomer? potrebujeme aj v tomto pripade jeho vyhlasenie podla §64 ods. 2 ze na predlzeni prac. pomeru netrva a tym padom mu PP skonci normalne uplynutim vypovednej doby?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    filka Pozri príspevok
    ja mam tiez podobnu otazku. a sice zamestnanec si dal sam vypoved s 2-mesac. vypovednou dobou; pocas vypovednej doby si ale zlomil nohu a ostal PN...
    ako skonci pracovny pomer? potrebujeme aj v tomto pripade jeho vyhlasenie podla §64 ods. 2 ze na predlzeni prac. pomeru netrva a tym padom mu PP skonci normalne uplynutim vypovednej doby?
    Jeho PP skončí uplynutím VD. Tu neide o výpoveď zamestnávateľa,( vtedy by sa ho týkal ten § 64 ZP) ale zamestnanca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.