Zavrieť

Porady

Problem s nabijatelnými baterkami

neviem, ci prave do tejto temy = ak zle, ospravedlnujem sa. Prosim o radu: mam nabijatelne baterky do fotaku varta a nabijacku varta a po roku pouzivania sa baterky nedobijaju. baterky su photo accu 270mA a na nabijacke je 230 mA. moze byt problem aj v tom? lebo ked ich dam do fotaku signalizuje vybite a fotak sa vypne. vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    diry je offline (nepripojený) diry

    diry
    Asi sa poškodili, alebo skončila ich životnosť. Vyskúšaj v nabíjačke iné baterky nabiť-vylúčiš tým jeden dôvod závady.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Varta je značka, len neviem o čom
    Kúpil som rýchlo nabíjacie aku + originál nabíjačku. Škoda peňazí. Jeden akumulátor odišiel asi po pol roku. Pritom je zaručený počet nabíjaní 1000x. Nabil som maximálne 30 x aj to preháňam.
    Ale to platí aj pre iné aku. Radšej kúpiť niečo lacnejšie - nie najlacnejšie.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Pri používaní nabíjacích akumulátorov (NiCd; NiMh) nie je dobre používať rýchlonabíjanie. Výrazne to znižuje ich životnosť, aj ak sú na to určené. Naopak životnosti prospieva ak sa články nabíjajú menším prúdom.
    Životnosť akumulátorov sa zníži ak:

    1.- sa často používa rýchlonabíjanie
    2.- sa používajú nabíjačky ktoré nie sú schopné sledovať počas nabíjania teplotu a napätie na jednotlivých článkoch
    3.- sa dlhodobo skladujú nenabité akumulátory
    4.- sa akumulátory vybíjajú pod stanovené minimum
    5.- sa akumulátory "prebíjajú" - t.j. nabíjajú sa veľkým prúdom aj po dosiahnutí plného nabitia
    6.- sa články vystavujú vysokým teplotám

    To všetko (alebo aj jeden z týchto bodov) môže zapríčiniť zníženú dobu používania článkov.
    Kvalitná nabíjačka by mala nabíjať samostatne každý článok a tiež sledovať pre každý článok stav nabitia a po dosiahnutí 100% nabitia nabíjanie prerušiť, prípadne sa prepnúť na udržiavacie nabíjanie.
    Naposledy upravil Stevo5 : 26.03.08 at 09:00

    Problem s nabijatelnými baterkami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.