Zavrieť

Porady

Navrátenie poľnohospodárskej pôdy.

Stala som sa vlastníčkou poľnohospodárskej pôdy,ktorú som podedila po otcovi.
Družstvo pôdu užívalo roky bez nájomnej zmluvy a neplatilo nám ani nájom.
Keď som sa stala vlastníčkou, nesúhlasila som s výškou nájmu a preto som žiadala navrátenie poľnohospodárskej pôdy. Družstvo žiada, aby som dala výpoveď a pôdu mi vráti až za dva roky. Ako mám postupovať? Na čo mám dať výpoveď keď nemám uzavretý žiaden právny vzťah. Ďakujem za odpoveď - radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ nebola žiadna nájomná zmluva, alebo iný relevantný doklad, ktorý by oprávňoval družstvo k užívaniu pôdy, písomne požiadaj družstvo o okamžité prinavrátenie poľn.pôdy a jej vyňatie z ich fondu. Jednalo by sa totiž o neoprávnené užívanie cudzieho majetku/pôdy a o neodôvodnené obohacovanie sa družstvom.
    Pokiaľ by neakceptovali - podať žalobu na súd o vydanie tejto pôdy z užívania družstvom. Zároveň si zisti, koľko stojí približný nájom pôdy v danej lokalite, toto im zaúčtuj + úroky z omeškania a žiadaj vyplatiť do doby, než bude pôda v tvojom užívaní.
    Ak si podľa LV majiteľom, nemajú žiadne právo bez tvojho súhlasu a zmluv tvoju pôdu využívať. Je to i v Ústave, čl. 20!

    Navrátenie poľnohospodárskej pôdy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.