Zavrieť

Porady

Zmena v Živnostenskom liste

Ahojte,
potrebujem vedieť, či treba platiť poplatky pri zmene adresy /miesta podnikania/ v Živnostenskom liste - budem totižto meniť trvalé bydlisko a s ním aj miesto podnikania. Ak by som musel platiť, potom by som v rámci tejto zmeny mohol zmeniť aj názov SZČO? Príklad teraz mám Tit. Meno Priezvisko Niečo a chcel by som to zmeniť iba na Meno Priezvisko /pod tym pôvodnym sa mi moc nedari /

Ďakujem za odpovede.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    plastelinka
    Nevie, nikto poradiť?
    Ak to chceš zmeniť, musíš zaplatiť rovnaký poplatok, ako za novú živnosť, za všetky zmeny je 1000 Sk (pri ohlasovacej živnosti). Tak si dobre všetky zmeny premysli, a potom to podaj naraz, tlačivá sú tu http://www.civil.gov.sk/, v časti Živnostenské podnikanie.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    plastelinka
    Ahojte,
    potrebujem vedieť, či treba platiť poplatky pri zmene adresy /miesta podnikania/ v Živnostenskom liste - budem totižto meniť trvalé bydlisko a s ním aj miesto podnikania. Ak by som musel platiť, potom by som v rámci tejto zmeny mohol zmeniť aj názov SZČO? Príklad teraz mám Tit. Meno Priezvisko Niečo a chcel by som to zmeniť iba na Meno Priezvisko /pod tym pôvodnym sa mi moc nedari /

    Ďakujem za odpovede.

    Ja som si menila trvalé bydlisko a tým samozrejme aj živnostenský list, a myslím, že som platila len 100 - 200 Sk. Ale nie som si úplne istá. Živnostenský pôvodný ti zostane, len ti dajú taký nový výpis, už nie je farebný ako pôvodný, a tam budeš mať už novú adresu. Živnostenský list mám v kancelárii, tak sa zajtra pozriem, mal by tam byť nalepený aj kolok. Ale myslím, že tisíckorunový to nebol.
    Monika Kováčová
    100,- Sk kolok pri zmene adresy a 1000,- Sk pri rozšírení ŽL - to isté IČO zostáva, len sa rozširuje predmet podnikania.

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    ja som to teraz robila .... zmena miesta podnikania a oststanych zmien v zivnostenskom liste 100,- kolok ... nic viac ...

    plastelinka je offline (nepripojený) plastelinka

    plastelinka
    Vďaka za odpovede. Ale čo ak si budem chcieť zmeniť s miestom podnikania aj názov živnosti - tj. doteraz tam bolo toto:

    Titul Meno Priezvisko Niečo

    a chcem to zmeniť na

    Titul Meno Priezvisko

    to "niečo" chcem odtiaľ dať preč. Toto ale už bude asi za tých 1000SK. Vydajú mi nový živnostenský list s tým istým IČO?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Je to len úradný záznam za 100.- Sk a je to neoddeliteľná súčasť ŽL. IČO Ti zostáva to isté.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ja som chcela iba rozšíriť okruh činností,ale na ŽÚ mi povedali,že pojem rozšírenia živnosti už nepoznáme a musela som si urobiť nový ŽL za 1000.-Sk

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Melnick
    Ja som chcela iba rozšíriť okruh činností,ale na ŽÚ mi povedali,že pojem rozšírenia živnosti už nepoznáme a musela som si urobiť nový ŽL za 1000.-Sk
    hmmm. to sú ale novinky... a IČO ti zostalo? No a rozšírenie sa robilo za 1000 Sk a myslím, že vtedy tiež dávali nový živnostenský list, ale IČO zostalo.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    ormika
    hmmm. to sú ale novinky... a IČO ti zostalo? No a rozšírenie sa robilo za 1000 Sk a myslím, že vtedy tiež dávali nový živnostenský list, ale IČO zostalo.
    Áno IČO mám to isté .
    ŽL 1x máj 1991
    ŽL 2x júl 2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.