Zavrieť

Porady

trvaly pobyt a najomne pred rozvodom

Dobry den,

chcela by som sa spytat, s manzelom vlastnime dvojizbovy byt, manzel podal ziadost o rozvod, uraza ma, momentalne tuto situaciu, nakolko som tehotna riesim odchodom z bytu ked dcera zaspi. Tento tyzden je v skole v prirode a manzel si tam vodi priatelky, co mi je neprijemne a nechodim tam skoro vobec.
moja otazka znie, musim platit najom, alebo je tam neaky postih, ked ho nezaplatim, mam v byte trvale bydlisko, ale viac menej tam nebyvam, kvoli manzelovym urazkam. A dalsia otazka, ked pred rozvodom zmenim trvale bydlisko stratim pravo na vyplatenie z bytu?
dakujem za odpovede

Katarina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Čo máš na mysli pod platením nájomného, keď píšeš, že vlastníte byt. Ide o energie a tak? Lebo ak áno je potrebné zistiť, kto je zmluvným partnerom dodávateľov a ten je potom povinný platiť tie úhrady. Ak si to ty, tak potom odporúčam platiť, lebo sa
    ad 1 dostaneš do omeškania a odpoja ťa,
    ad 2 vystavuješ riziku súdneho konania.
    Trvalé bydlisko je administratívny pojem. Nemá žiaden vplyv na existenciu, či neexistenciu vlastníckeho práva. Tzn. aj keď si zmeníš trvalý pobyt, spoluvlastníčkou bytu ostaneš.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pokiaľ ste manželia, nemusí platiť každý polovicu, lebo všetky peniaze sú spoločné. Nič mu neplať, nech mu vypnú elektriku ... Nárok na 1/2 BSM (čiže aj vyplatenie z ceny bytu) nestratíš.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...a tehotná si s manželom?..lebo ak áno, nevidím dôvod, prečo by si ty mala odísť z bytu..nech ide on...ak ťa uráža,zavolaj políciu...stačí raz,aby si mala dôkaz...môže na súde proti tebe použiť argument, že si nechala dieťa doma a ty si odišla...a tým so seba spraviť zodpovedného rodiča a z teba potvoru...
    ...byt je váš spoločný a teda pokiaľ si ty v byte, manžel nech si vodí priateľky do pivnice...

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    no ja sa čudujem...aj jemu, aj tvojej pripomienke arizona

    kajanka78 je offline (nepripojený) kajanka78

    kajanka78
    ano, myslim najomne a plyn, ja som zmluvnym partnerom, volala som manzela nech to prehlasi na seba ale nechce, ja zas nemam chut platit najom a plyn na byt z ktoreho ma vyhadzuje a vodi si tam damske navstevy.
    dakujem za odpoved

    kajanka78 je offline (nepripojený) kajanka78

    kajanka78
    nie, nie s manzelom nastastie. policiu zavolal on na mna, zevraj ho napadam, co neni pravda, preto som aj odisla, lebo nechcem znasat jeho urazky ohladne nenarodeneho dietata, a este aj maloletu dceru stve prosti, mne, doteraz sa tesila na sestricku, teraz je chladna.
    no s tymi priatelkami to robi naschval

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    kajanka78 Pozri príspevok
    nie, nie s manzelom nastastie. policiu zavolal on na mna, zevraj ho napadam, co neni pravda, preto som aj odisla, lebo nechcem znasat jeho urazky ohladne nenarodeneho dietata, a este aj maloletu dceru stve prosti, mne, doteraz sa tesila na sestricku, teraz je chladna.
    no s tymi priatelkami to robi naschval
    ..

    ..ak máš kde ísť bývať, tak povedz manželovi, nech ťa z bytu vyplatí, a požiadaj o súdne rozdelenie majetku manželov...a hlavne by si mu nemala dovoliť, aby ovplyvňoval maloletú dcéru proti tebe a nenarodenému dieťaťu...

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    Vyporiadať bezpodielové spoluvlastníctvo manželov je možné až po rozvode manželstva. Sú síce aj výnimky z tohoto pravidla, ale tie v čase rozvodového konania, sú už zrejme neaktuálne.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ked som precitala prvy prispevok, tak som si pomyslela: co je to za bastarda? Ma doma male dieta,tehotnu manzelku a on ju v takom stave uraza a vodi si domov zenske!?
    Ale ked som si precitala dalej "nie, nastastie nie som tehotna s manzelom", tak ma zarazilo...

    Co si cakala?
    Sa mu cudujes, ze sa tak sprava?

    trvaly pobyt a najomne pred rozvodom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.