Zavrieť

Porady

Zvýšenie podlahy

Kúpil som byt a robím si v ňom nové podlahy (dlažba, plávajúce podlahy). Na chodbu bola položená dlažba. Problém vznikol ten, že rozdiel medzi novou dlažbou a pôvodnou plochou v susediacich izbách, kde sú parkety vznikol rozdiel cca 4,5 - 5 cm. Okrem toho parketová podlaha nie je úplne rovná. Pôvodná parketová podlaha má zloženie piesok-hobra-parkety a nemám veľkej chuti to celé rozoberať. Vedel by mi niekto poradiť ako nachystať pevnú plochu (zvýšenie o cca 3,2-3,7 cm) pod plávajúcu podlahu bez toho aby sa parkety museli vyhadzovať a realizačné náklady boli čo najnižšie a aby to aj niečo vydržalo? Premýšlal som položiť na podlahu nejaké drevené hranole, vysypať parketovú podlahu perlitom, dať do vodováhy a položiť na to 1,6 cm drevotrieskovú dosku. Potom normálne položiť protikročejovú izoláciu a plávajúcu podlahu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Pabloch Pozri príspevok
    Kúpil som byt a robím si v ňom nové podlahy (dlažba, plávajúce podlahy). Na chodbu bola položená dlažba. Problém vznikol ten, že rozdiel medzi novou dlažbou a pôvodnou plochou v susediacich izbách, kde sú parkety vznikol rozdiel cca 4,5 - 5 cm. Okrem toho parketová podlaha nie je úplne rovná. Pôvodná parketová podlaha má zloženie piesok-hobra-parkety a nemám veľkej chuti to celé rozoberať. Vedel by mi niekto poradiť ako nachystať pevnú plochu (zvýšenie o cca 3,2-3,7 cm) pod plávajúcu podlahu bez toho aby sa parkety museli vyhadzovať a realizačné náklady boli čo najnižšie a aby to aj niečo vydržalo? Premýšlal som položiť na podlahu nejaké drevené hranole, vysypať parketovú podlahu perlitom, dať do vodováhy a položiť na to 1,6 cm drevotrieskovú dosku. Potom normálne položiť protikročejovú izoláciu a plávajúcu podlahu.
    No klasika! Ako navrhujes, da sa aj tak. Hranoly musia byt v rovnováhe!

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Vsetko co das pod novu plavajucu podlahu riadne ukotvi a material napusti proti potvorkam...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Niečo podobné mám doma tie hranoly sa musia na 100% ukotviť.Inak to môže vrźgať .Hranoly tak ako píše duves by mali byť čo najrovnejšie položené ,ak treba tak ich podložte ,alebo riadne podklinujte.Všetko skrutkujte ,nie pribíjať klincami.Perlit nieje dobrý nápad , je to prach.Skôr 50 mm sklenná vata, je lacnejšia,pri rovnakom tepelnom úžitku.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Pabloch, preto som napísal, že klasika, lebo podobny problem som riešil tiež. V roku 1998. Takto to vyzeralo pri demontaži (fotene na film, starym kompaktom).


    Zhotovil som si rošt z hranolov, ktore boli vo vodovahe: http://lh6.ggpht.com/_ALL3m3zAVZQ/Se...ro/s512/02.jpg
    Na to som upevnoval palubovku: http://lh3.ggpht.com/_ALL3m3zAVZQ/Se...5M/s512/03.jpg
    A po dokončení palubovky som sam upevnoval vybrate parketove vlysky. Akurat som si zavolal brusiča parkiet. Lakoval som to sam, vlastne vsetkop som robil sam, asistovala mi manželka. Už by sa to zišlo opäť prebrusiť. Robil som to preto, lebo heraklit ( http://www.op-tim.sk/images/web/krupinit1.jpg ) bol poprelamovany a podlaha mala znacne nerovnosti - pod heraklitom bola štrk a piesok, myslim, že mohol byť aj 5 -7 cm rozdiel. Robil som tak 2 izby. Prvu v juni a druhu v auguste. V maji som kupil material a palubovku mi cez okno do prveho poschodia podavala manželka.
    Dosky som mal uložene v obyvačke za sedačkou.
    Naposledy upravil duves : 18.04.09 at 09:39

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Jedna firma, ktora sa zaobera podlahami uz dost dlho dava na drevene spoje nizkoroztiaznu purpenu. Vraj drevo pracuje a takto maju vacsiu istotu, ze to nebude vrzgat....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.