Zavrieť

Porady

Bolesti brucha - kto ma podobne problemy?

Ahojte, prisla som si po radu.
Mam zdravotne problémy liečim si zápal pažeráka ale čo ma viac trápi sú bolesti brucha. Jedna sa o silné kŕče, nafukovanie bolest brucha pri stlačení. Mám intoleranciu laktózy na 70% bola som na testoch na alergiu na potraviny nič nezistené, aj kolonoskopia v poriadku. Keďže vyšetrenia trvajú už pol roka a ja sa trápim keďže lieky nezaberajú, či nemáte niekto podobné problémy a čo vám pomohlo. Ďakujem
8 komentárov     zbaliť
kopretinka aké lieky berieš,keď ti nič nezistili?
sneha1 Na to nafuknute brucho uz asi troje.
buchač Troje ... a aké lieky ?
sneha1 Meteospasmyl, duspatalin a prve co som uzivala si uz nepamatam
karakul a ako si liečiš zápal pažeráka? bez liekov ? lebo si ich neuviedla
karakul zadávateľ témy má akosi veľmi pomalé doby odozvy...
sneha1 Ospravedlnujem sa dlha cesta z prace domov a az teraz som sa dostala k netu a liekom. Uzivam lieky tevazol.
faro1 Doplnil som vo svojej odpovedi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Tu ti pomôže podľa môjho názoru len diéta. Myslím tým vylúčiť všetko, čo obsahuje kravské mlieko, aj v stopovom množstve, bez ohľadu, že máš intoleranciu laktózy 70%. Musíš si veľa naštudovať, ako sa pomenúvajú prídavné látky do potravín, napr. syrovátka a pod. Na internete je toho plno. Napr. obyčajné rožky, alebo aj chlieb môžu obsahovať laktózu. Je na tebe, ako disciplinovane budeš pristupovať k svojmu zdraviu, ale zabudni aj na reštiky a mekáče, pretože sa bolestí brucha nezbavíš.
    --------------------------------------------------
    Doplnenie: po tvojom príspevku, že užívaš tevazol. Časté vedľajšie účinky, ktoré sú v príbalovom letáku lieku tevazol : účinky na váš žalúdok a črevá: hnačka, bolesť žalúdka, zápcha, vetry ( plynatosť ).

    https://www.adcc.sk/web/humanne-liek...pil-48894.html

    Popisované problémy ti pravdepodobne vyvoláva liek tevazol. Oznám tvojmu lekárovi aká máš ťažkosti, nech ti predpíše iný liek. V príbalovom letáku máš informáciu, že máš svojmu lekárovi oznámiť vedľajšie účinky.
    Naposledy upravil faro1 : 16.03.16 at 17:40
    sneha1 Stravu si varim sama a snažím sa sledovať obsahy balenia, pečivo nejedavam, tak už neviem čo môže byť na príčine.
    karakul ... žiaľ, naprostá väčšina liekov má podobné vedľajšie účinky...
    karakul ja viem, preto som sa schválne pýtal, čo berie na liečbu zápalu pažeráka, či refluxu...
    sneha1 Dakujem, citala som si priznaky a studovala a pri tejto chorobe su hlavne priznaky hnacky niekolkokrat za den alebo zapcha, toho som sa zbavila ako mi bola zistena intolerancia na laktozu a taktiez tato choroba prepukne v rannej dospelosti ja uz mam skoro 30.

    Bolesti brucha - kto ma podobne problemy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.