Zavrieť

Porady

peňažný denník v alfe

Ahojte,prosím o radu.Ako začať písať peňažný denník v alfe konkretne výpis z banky?Minulé roky som robila celé JU ručne,tento rok som prešla na účtovný softwer Alfa.Peňažný denník ovládam,so zatrieďovaním jednotlivých peňažných operácií nemám problém,len neviem ako tam nahodiť zostatok z výpisu aby som sa nedostala do mínusu,aby som mala účte plusový zostatok.prosím o rýchlu odpoveď.Velmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    books je offline (nepripojený) books

    books
    andrea kopecka Pozri príspevok
    Ahojte,prosím o radu.Ako začať písať peňažný denník v alfe konkretne výpis z banky?Minulé roky som robila celé JU ručne,tento rok som prešla na účtovný softwer Alfa.Peňažný denník ovládam,so zatrieďovaním jednotlivých peňažných operácií nemám problém,len neviem ako tam nahodiť zostatok z výpisu aby som sa nedostala do mínusu,aby som mala účte plusový zostatok.prosím o rýchlu odpoveď.Velmi pekne ďakujem.
    Treba si otvoriť Alfu, ísť do číselníkov, potom bankové účty a tam si treba dať pridaj a nahodiť si bankový účet.
    ahoj,to už mám spravené,to nebol problém,len ja som začala nahadzovať do peňažného denníka pokladňu,tam som sizadala zostatok k 31.12.2008,to je v poridku,začala som nahadzovať aj výpis z banky , lenže ako som postupne nahadzovala príjmy a výdavky z výpisu,prišla som do mínusu,čo sa mi nikdy,keď som spisovala denník ručne,nestalo,takže niekde robím chybu.mám zapísať príjem a výdaj v celkovej sume cez ID a potom postupne rozpisovať jednotlivé položky?Ďakujem za odpoveď.

    books je offline (nepripojený) books

    books
    andrea kopecka Pozri príspevok
    ahoj,to už mám spravené,to nebol problém,len ja som začala nahadzovať do peňažného denníka pokladňu,tam som sizadala zostatok k 31.12.2008,to je v poridku,začala som nahadzovať aj výpis z banky , lenže ako som postupne nahadzovala príjmy a výdavky z výpisu,prišla som do mínusu,čo sa mi nikdy,keď som spisovala denník ručne,nestalo,takže niekde robím chybu.mám zapísať príjem a výdaj v celkovej sume cez ID a potom postupne rozpisovať jednotlivé položky?Ďakujem za odpoveď.
    Treba postupne nahadzovať a musia sa zápisy zhodovať v peňažnom denníku aj vo výpise z BU. Potom treba dať uložiť podľa dátumu.
    Tak som to robila,nahodila som si pokladňu a potom som začala postupne nahadzovať jednotlivé operácie z bankového výpisu podľa dátumu,aj príjmy a výdavky.Na bankovom účte som prišla do mínusu,čo v skutočnosti nie je pravda,lebo tam máme plusový zostatok.Niekde robím chybu,len neviem kde.Ako sa zapíšu zostatky z výpisu do PD v Alfe?

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    andrea kopecka Pozri príspevok
    Tak som to robila,nahodila som si pokladňu a potom som začala postupne nahadzovať jednotlivé operácie z bankového výpisu podľa dátumu,aj príjmy a výdavky.Na bankovom účte som prišla do mínusu,čo v skutočnosti nie je pravda,lebo tam máme plusový zostatok.Niekde robím chybu,len neviem kde.Ako sa zapíšu zostatky z výpisu do PD v Alfe?
    V číselníkoch nájdi bankové účty. Ak už tam máš účet, daj "oprav", tam potom môžeš nahodiť zostatok k 1.1., dáš OK a bude všetko OK!!
    Velmi pekne ďakujem za odpoveď,na začiatku roka som nenahodila zostatok k 1.1..Teraz som to spravila cez číselník podľa vašej rady a banka je už v poriadku.Úplne jednoduché a pritom som nevedela ako na to.Takže ešte raz ďakujem za pomoc.

    peňažný denník v alfe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.