Zavrieť

Porady

Stojky - rozostupy <<< ??? >>>

Ahojte,

Ako ďaleko od seba sa dávajú stojky pri šalovaní deky ? Aká vzdialenosť je najprijateľnejšia, resp. koľko môže byť max. rozostup, príp. čo hovorí prax ?

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Stojky sa rátajú podľa rozpetia jednotlivých nosných múrov ,velkosti deky.Max vzdialenosť stojok závisí aj od ostatnej použitej podpernej konštrukcie(hranoly,foršne,dosky ,hrúbka dosiek,foršní,hranolov,priemer stojok,spôsobu zaťaženia stropu, smeru betonáže ,hrúbky dosky).Max rozpätie je tuším 1,1m.Ak máte kvalitný projekt tak by to tam malo byť v poznámkach ,alebo zakreslené v projektoch.

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    V projekte to nieje, prezrel som veci ohľadne žb. stropu, a takéto niečo projekt nerieši. Vedel som, že nebude existovať nejaký štandart, ale prepokladám, že veľké rozdiely nebudú. Ale asi v skratke sa dá povedať, že rozostupy musia byť také, aby sa pri chôdzi po šalungu neprehýbaly dosky, proste aby to bolo pevné však ?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nie toto vôbec nieje správna mierka.Skúste si niečo postudovať a pozrieť fotografie.Nieje to také jednoduché ako sa to na prvý pohľad môže zdať.
    http://www.arma-mont.sk/stropy_files...e/cimg0995.jpg
    http://images.google.sk/imgres?imgur...26tbs%3Disch:1

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Majky11 Pozri príspevok
    V projekte to nieje, prezrel som veci ohľadne žb. stropu, a takéto niečo projekt nerieši. Vedel som, že nebude existovať nejaký štandart, ale prepokladám, že veľké rozdiely nebudú. Ale asi v skratke sa dá povedať, že rozostupy musia byť také, aby sa pri chôdzi po šalungu neprehýbaly dosky, proste aby to bolo pevné však ?
    Mne začínajú tesári zajtra šalovať a rozpatie bude cca 80cm. Na ohýbanie dosiek pri chodzi by som sa nespoliehal. Ty máš možno 80kg ale 15cm deka na 1m2 má uřčite viac kíl.

    Stojky - rozostupy <<< ??? >>>

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.