Zavrieť

Porady

dohoda o zrážke zo mzdy

prišla mi od firmy profi credit dohoda o zrážke zo mzdy pre jednu našu zamestnankyňu. Vo firme nevykonávame takého zrážky zamestnancom, nakoľko si ich odvádzajú individuálne. Sú to ich osobné zrážky na pôžičky a stavebné sporenia. Zároveň je to pre firmu nákladová položka na poplatkoch. Musím túto zrážku zamestnankyni odvádzať, hoci to nie je exekučná zrážka? Môžem odmietnuť? Zároveň chcú prvú splátku za dva mesiace spolu a potom každý mesiac. Ja ako zamestnávateľ som s uvedenou zamestnankyňou neuzavrela žiadnu dohodu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    leníča Pozri príspevok
    prišla mi od firmy profi credit dohoda o zrážke zo mzdy pre jednu našu zamestnankyňu. Vo firme nevykonávame takého zrážky zamestnancom, nakoľko si ich odvádzajú individuálne. Sú to ich osobné zrážky na pôžičky a stavebné sporenia. Zároveň je to pre firmu nákladová položka na poplatkoch. Musím túto zrážku zamestnankyni odvádzať, hoci to nie je exekučná zrážka? Môžem odmietnuť? Zároveň chcú prvú splátku za dva mesiace spolu a potom každý mesiac. Ja ako zamestnávateľ som s uvedenou zamestnankyňou neuzavrela žiadnu dohodu. Ďakujem.
    Zrejme zamestnankyňa mala nejakú pôžičku, ktorú prestala splácať. Preto firma profi credit zaslala na vašu firmu dohodu o zrážke zo mzdy. Uvedenú zrážku zamestnankyni musíte zrážať vy.

    leníča je offline (nepripojený) leníča

    leníča
    áno bola to pôžička a prestala platiť. Ale ja so zamestnankyňou nemám podpísanú žiadnu dohodu.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Na takéto dohody podľa §551 Občianskeho zákonníka sa vzťahujú pravidlá ako na zrážky podľa Občianskeho súdneho poriadku. Keď sú postúpené zamestnávateľovi, zamestnávateľ je povinný ich zrážať, prićom používa pravidlá ako pri tretinovom systéme.

    dohoda o zrážke zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.