Zavrieť

Porady

Práca bez zmluvy - moje možnosti

Dobrý deň , som zamestnanec v jednej fabrike ( cca 5000 ľudí ) . Nastúpil som so zmluvou na dobu určitú od 15.3.2016 do 15.9.2016 . Pred koncom zmluvného obdobia som sa informoval o ďalšej zmluve a bolo mi oznámené , že pracovný pomer bude pokračovať . Dnes je 28.9. a zmluva stále nikde , ani obraz ani zvuk , a nadriadený ma chlácholí rečami , že sa zmluvy podpisujú aj neskôr . Celkom ma to " nasralo " a zvažujem , že do práce už nenastúpim a skúsim to niekde inde , lenže , čo potom s tými odpracovanými hodinami bez zmluvy , zdravotné poistenie atď ... Máte niekto podobnú skúsenosť ? Čo by ste mi poradili ?
Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Ak po skončení doby určitej pracuješ s vedomím zamestnáv. nadalej, PZ sa automaticky mení na PZ na dobu neurčitú.
Platí§ 71
2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.
jslancik Problém bude, keď mu teraz ponúknu zmluvu na ďalšiu dobu určitú. Alebo kedy sa môžu "dohodnúť inak" ?
willma Aký problém? Paragraf 71 platí. Aj keby mu už nedali podpísať nič. A keď predsa, tak snáď nepodpíše nič proti sebe.

Práca bez zmluvy - moje možnosti

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.