Zavrieť

Porady

Dohodár - neodhlásený

Čaute poraďáci,

zabudla som na jednu vec ešte z roku 2006 a teraz sa bojím, aké to bude mať následky.
V roku 2006 sme v s.r.o. zaregistrovali v SP na dohodu, jednu pracovníčku. Do práce však vôbec nenastúpila, aj keď dohodu podpísala a už sme o nej nepočuli - od zmluvy sme teda odstúpili. Keďže nič neodpracovala, nebolo jej nič vyplatené ale doteraz sme ju neodhlásili. Ak to spravím teraz hrozí nejaká pokuta alebo penále???

Prosím o pomoc.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    moniq81 Pozri príspevok
    Čaute poraďáci,

    zabudla som na jednu vec ešte z roku 2006 a teraz sa bojím, aké to bude mať následky.
    V roku 2006 sme v s.r.o. zaregistrovali v SP na dohodu, jednu pracovníčku. Do práce však vôbec nenastúpila, aj keď dohodu podpísala a už sme o nej nepočuli - od zmluvy sme teda odstúpili. Keďže nič neodpracovala, nebolo jej nič vyplatené ale doteraz sme ju neodhlásili. Ak to spravím teraz hrozí nejaká pokuta alebo penále???

    Prosím o pomoc.

    Ďakujem
    Čím skôr ju odhlás. Zatiaľ to možno prejde bez sankcií, ale čím viac to budeš odkladať, bude prípadná sankcia vyššia.

    dušinka je offline (nepripojený) dušinka

    dušinka
    Napísala som to isté čo DAV, len o sekundu neskôr. Inak pozri tému Soc.poisťovňa - pokuta, alebo tak podobne.

    moniq81 je offline (nepripojený) moniq81

    moniq81
    Ďakujem za rady, už som ju odhlásila. Nemá niekto skúsenosti s tými sakciami? Bojím sa čo z toho bude.

    Ďakujem.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Podľa mňa si ju nemala odhlasovať, ale zrušiť prihlásenie...
    A pri zrušení prihlásenia nie je stanovený žiaddny termín dokedy to máš urobiť...

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Na Tvojom mieste by som stornovala odhlášku a taktiež stornovala prihlášku z r. 2006, nakoľko pracovný pomer na základe dohody o vykonaní diela nevznikol.

    moniq81 je offline (nepripojený) moniq81

    moniq81
    ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE.

    Tú odhlášku som zatiaľ poslala len mailom. Ako to stornovať? Aj prihlášku aj odhlášku stornovať? Má ísť o zrušenie prihlásenia? Dať tam dátumu z roku 2006?

    Ďakujum.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    moniq81 Pozri príspevok
    ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE.

    Tú odhlášku som zatiaľ poslala len mailom. Ako to stornovať? Aj prihlášku aj odhlášku stornovať? Má ísť o zrušenie prihlásenia? Dať tam dátumu z roku 2006?

    Ďakujum.
    Ak máš možnosť, choď osobne do Soc. poisťovne s dokladmi o pracovnom pomere, jeho stornovaní, údajmi pracovníka, pečiatkou, a vybav to priamo tam. Buď pri okienku stránok, alebo požiadaj, aby Ti zavolali pracovníčku, ktorá ma na starosti tvoju firmu. ( A nezabudni si to dať opečiatkovať prezentačnou pečiatkou, lebo nebudeš mať dôkaz, kedy si to riešila.)

    Dohodár - neodhlásený

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.