Zavrieť

Porady

Obídenie blokovania nahrávania na externé zariadenie pripojené k TV, na optickej televízii Magio.

Chcem sa opýtať na možnosť nahrávania na externé zariadenie ( harddisk/USB flash kľúč ) pripojené ku TV, pri optickej káblovej televízii Magio od T-COM.

Mám televízor s vlastnou funkciou nahrávania, ktorá je však neprístupná ( nefunkčná ) pri optickej Magiotelevízii od T-COM.

Keď si chcem nahrávať nejaký TV program, musím si od T-COM zakúpiť set-top-box (Magiobox ) s harddiskom, s obmedzenou kapacitou. Nahrávať sa teda dá len na tento harddisk STB, nie na pripojené externé zariadenie ( HDD/FHD ) ku televízoru.

Chcem sa opýtať, či jestvuje spôsob, akým sa toto obmedzenie dá obísť, teda aby som nemusel kupovať od T-COMu STB s harddiskom - ale len bez neho, a aby som mohol nahrávať na svoj HDD/FHD pripojený ku televízoru.

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    TV môže nahrávať len to čo prejde cez jeho tuner. Mágio je však kódované, takže STB prijme signál, dekóduje ho a pošle do TV ako obrazový a zvukový signál cez konektor HDMI, alebo SCART (teda nie cez tuner a dekódovanie priamo v TV). Takže sprostredkovaný signál nie je možné nahrávať z TV.
    Okrem toho - nahrávanie na STB od T-comu (Magio) je v ich formáte, takže i keby sa dalo z STB nahrávať na ext. HDD, v TV by sa to i tak neprehralo (jedine opäť cez STB).

    Obídenie blokovania nahrávania na externé zariadenie pripojené k TV, na optickej televízii Magio.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.