Zavrieť

Porady

reklamácia umývačky

Pred rokom som si kúpila umývačku riadu a po nejakej dobe mi praskli dvierka - vrchný kryt z obidvoch strán (asi by bolo treba vymeniť vrchný panel). Keď som bola reklamovať v obchode, tak mi povedali, že je to mechanické poškodenia a že na to je záruka 1/2 roka. Neviem, kde to vzali, predsa zákonná záruka je 2 roky (alebo sa mýlim?).
Prasklina vznikla asi používaním dvierok, nemali sme to ako mechanicky poškodiť, lebo umývačka je vprataná medzi dres a chladničku. Neviem, ako sa mám brániť, keď pôjdem do servisu.
Poraďte mi, prosím, ako mám argumentovať a na čo sa mám odvolať, ešte som spotrebič nereklamovala.
Ďakujem Vám všetkým za rady
P8270677.jpg  
P8270675.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    neviem, ci s tymto niekde pochodis, to nie je vada vyrobku, to je skutocne prasknute - a nie je to sucastou zaruky nikde

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Skús sa obrátiť priamo na výrobcu, možno bude ústretovejší.
    Veď po tých dvierkach sa neskáče, tak nemajú prečo prasknúť.
    Naposledy upravil arizona : 19.09.08 at 15:17

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    malalulu Pozri príspevok
    Pred rokom som si kúpila umývačku riadu a po nejakej dobe mi praskli dvierka - vrchný kryt z obidvoch strán (asi by bolo treba vymeniť vrchný panel). Keď som bola reklamovať v obchode, tak mi povedali, že je to mechanické poškodenia a že na to je záruka 1/2 roka. Neviem, kde to vzali, predsa zákonná záruka je 2 roky (alebo sa mýlim?).
    Prasklina vznikla asi používaním dvierok, nemali sme to ako mechanicky poškodiť, lebo umývačka je vprataná medzi dres a chladničku. Neviem, ako sa mám brániť, keď pôjdem do servisu.
    Poraďte mi, prosím, ako mám argumentovať a na čo sa mám odvolať, ešte som spotrebič nereklamovala.
    Ďakujem Vám všetkým za rady
    Ahoj,

    podla § 508 obc. zakonnika vada, ktora sa prejavi do 6 mesiacov sa povazuje za vadu, ktora bola na vyrobku v case predaja, preto dotycny pan hovoril o dobe 1/2 roka. Ja to na ochranu kupujuceho

    Neznamena to vsak, ze zaruka trva len pol roka, trva normalne 24 mesiacov,

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Takže...

    za 1. ako si reklamovala prvý krát ?
    za 2. o mechanickom poškodení sa dokáže kompetentne vyjadriť len servisák, alebo výrobca, a v neposlednom rade súdny znalec.
    za 3. v zmysle Zákona o ochrane spotrebiteľa 250/2007 máš právo na reklamáciu a je povinnosť predávajúceho ti o tom vystaviť doklad.
    Keď ti odmietnu prevziať výrobok na reklamáciu, obratom kontaktuj SOI-ku.

    Toť zatial pre všeobecný rozhľad a argumentáciu

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    Pekne Vám všetkým ďakujem.
    Ale aj tak by ma zaujímalo, nikomu sa nič podobné nestalo?-lebo neviem, prečo to tak prasklo.

    reklamácia umývačky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.