Zavrieť

Porady

zatuchnuté uteráky

dobrý deň, odkedy som sa presťahoval do vlastného, mám problém s tým, že mi uteráky zatuchnú viacmenej okamžite po opraní, respektíve po vysušení. už som sa pokúšal vymeniť aviváže (uprednostňujem tie so sladšou vôňou, les a ihličie mi príliš nesedí na veciach), takže či silan, či lenor, uterák po tom čo sa do neho utriem prvýkrát zasmradne ... nie je problém v tom, že by som ho následne dostatočne nevysušil, rovnako dostatočne vetrám

neviem čo s tým a je to skutočne neúnosné keď môžem jednu osušku použiť maximálne raz ... ďakujem za radu
Usporiadat
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Stáva sa to, podľa mňa, ak je vlhko v kúpeľni, a ak máš tie uteráky a osušky príliš hrubé, lebo sú aj hrubšie aj tenšie. Aspoň ja som to tak spozorovala aj u nás. Skús dať osušku vysušiť hneď po kúpaní niekde na balkón a nenechávať v kúpeľni, len tak zistíš, či je príčinou prílišná vlhkosť v kúpeľni.
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
ake pouzivas osusky? material % ??
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Aviváže Silan a Lenor sa dosť často pobijú s prachmi ako Ariel a Persil. Cítiť to ako píšeš, až po utretí a znovunavlhnutí uteráka.
Od istého času používam aviváž Coccolino, nie je žiadny problém.

Určite nebude u Teba problém, že často nevymieňaš uteráky, resp. nedávaš ich riadne presušiť. Vyskúšaj zmeniť aviváž.
6 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Mne sa to stalo pri hrubšej teplákovej súprave: pršalo, tak som tepláky nechala sušiť v kúpeľni a trvalo to cca 2 dni. V kúpeľni stuchli a nezostalo mi nič iné, len ich znovu oprať. Zrejme tie uteráky sú hrubšie a stuchnú tým že sa dlhšie sušia - bez čerstvého vzduchu a nie je na vine aviváž alebo prášok.
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ak ti zatuchnu iba uteraky,ale ostatne pradlo nie, tak asi nebudu na vine prasky,ci avivaze. Skus ich davat po pouziti preschnut napr. von na balkon,uvidis, ci nie je na vine vlhko v kupelke
Naposledy upravil arizona : 15.05.11 at 10:26 Dôvod: preklep
9 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

arizona Pozri príspevok
ak ti zatuchnu iba uteraky,ale ostatne pradlo nie, tak asi nebudu na vine prasky,si avivaze. Skus ich davat po pouziti preeschnut napr. von na balkon,uvidis, ci nie je na vine vlhko v kupelke
je na vine vlhkosť v kúpeľni. preto sú napr. teraz v novostavbách ventilované kúpeľne nonstop (ventilátor na min. otáčkach)
1 0
Maro4 Maro4

Maro4 je offline (nepripojený) Maro4

dakujem za tolko postrehov ... ide prave o to, ze aj po tom co dam uteraky vysusit na susiak, dokonca von na vzduch, pricom su castokrat suche v priebehu niekolkych minut, po dalsom utreti a navlhnuti zacnu zapachat ... nepredpokladam, ze by to bolo mnou, preto to nechapem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

skús dať pri praní dupľovanú vodu,možno dáš do bubna viac prádla a tým sa môže stať, že zle prepláchané.
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

...vyberáš prádlo hneď po vypratí?, mne sa stalo, že som išla vyberať neskôr a musela som ešte raz prepláchať s avivážou...
4 0
niemand156 niemand156

niemand156 je offline (nepripojený) niemand156

Skus vyprat na 90°C, nechat poriadne preschnut na vzduchu, malo by to pomoct - aj my sme mali taky problem a toto zabralo
1 0
Maro4 Maro4

Maro4 je offline (nepripojený) Maro4

parkrat som ho mozno nechal po vybrati mozno trochu dlhsie v lavore ... a skusim vacsinou pouzivat tie tensie uteraky, nie frote, aby sa to lahsie presusilo ... a dnes sa chytam kupit tu avivaz Coccolino ... mam ale problem s holubmi na balkone, musim este to vyriesit

tak dik este raz vsetkym
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maro4 Pozri príspevok
parkrat som ho mozno nechal po vybrati mozno trochu dlhsie v lavore ... a skusim vacsinou pouzivat tie tensie uteraky, nie frote, aby sa to lahsie presusilo ... a dnes sa chytam kupit tu avivaz Coccolino ... mam ale problem s holubmi na balkone, musim este to vyriesit

tak dik este raz vsetkym
Cocolino je dobré, a je aj rovnaký prípravok na žehlenie, fajne prevonia prádlo a uľahčuje žehlenie. Skús mokrý uterák ihneď vyvesiť na balkón a až po uschnutí dať do pračky.
2 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Mám podobnú skúsenosť so zatuchnutou osuškou po prvom použití. A mám pocit, že to je materiálom, z ktorého je osuška vyrobená, pretože pri ostatných osuškách ani inom prádle, tento problém nemám.
1 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

My sme mali ten istý problém. Priateľ robí v elektre a bol na školení na práčky. Tam sa dozvedel, že práčky testujú s práškovými pracími prostriedkami a že do gélových dávajú zložky, aby dobre vyprali, ale že sa nie celkom dobre vyplavujú pri plákaní a to potom zatuchne po určitom čase. Zmenili sme gél za prášok, nepoužívam už ani aviváž a problém zmizol. Možno len náhoda.
8 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...aj ja som ako "moderná žena!!!" začala používať gél na pranie /špeciálne ten v kapsuliach/ a od toho času mi práčka akosi čudne páchne, potom som prešla na klasický prášok a všetko je zase O.K.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
...aj ja som ako "moderná žena!!!" začala používať gél na pranie /špeciálne ten v kapsuliach/ a od toho času mi práčka akosi čudne páchne, potom som prešla na klasický prášok a všetko je zase O.K.
Asi to v tom len nebude, mne nepáchlo prádlo ani vtedy, keď som používala prášok, ani terazky, keď som ho vymenila za gélové vankúšiky. Zdá sa mi, že to bude len a len v technike prania.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja uteráky periem na 90-stke,biele určite a farebné minimálne na 70-stke.
hlavne pre likvidovanie možných baktérii.
prášok používam prachový od 90-70 stup. na menšie teploty tekutý-podľa farby a druhu textilu.
2 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Maro4 Pozri príspevok
... mam ale problem s holubmi na balkone, musim este to vyriesit
Tiež som mala problém s holubami. Chodili mi v zime randiť do prázdnych truhlíkov so zeminou. Odkedy som vypratala balkón a nemajú kde hniezdiť, tak je pokoj. Vyprac všetko nepotrebné z balkóna....odídu aj sami.
1 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

...aj ja som mala problém so zapáchajúcimi uterákmi, kúpila som práčku so sušičkou a odkedy ich suším v sušičke už nepáchnu a dokonca sú i mäkšie ako keď sa sušili voľne na sušiaku...
1 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

nela07 Pozri príspevok
My sme mali ten istý problém. Priateľ robí v elektre a bol na školení na práčky. Tam sa dozvedel, že práčky testujú s práškovými pracími prostriedkami a že do gélových dávajú zložky, aby dobre vyprali, ale že sa nie celkom dobre vyplavujú pri plákaní a to potom zatuchne po určitom čase. Zmenili sme gél za prášok, nepoužívam už ani aviváž a problém zmizol. Možno len náhoda.
.to nebude asi gélom,pretože já používam prášky na pranie a tiež uteráky páchnu,ale len vtedy ked sa sušia v kúpelni,lebo je tam vlhko,ked su vonku tak nepáchnu
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať