Zavrieť

Porady

nerovnomerne rozvrhnutý čas a výpoveď

Dobrý večer,
opäť počítam tie dovolenky pri nerovnomerne rozvrhnutom čase.
Prosím vás, zamestnanec má nárok na 4 týždne dovolenky a má 37,75 pracovný týždeň. Dňa 17.5. skončil pracovný pomer. Mne to vyšlo, že má nárok na 5 dní dovolenky, počítam to správne? Za máj už nemá nárok na dovolenku lebo od 12.5. je PN.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    IvetaH Pozri príspevok
    Ahoj,
    prac týždeň je 38,75 hod, robí tzv obdenky, t.j. 11 hod zmena podľa vopred naplánovanej šichtovnice.
    Počítam to tak, že má 4 týždne nárok na rok. Na mesiac má 1/12 z tohto nároku, za 4 mesiace má 4/12 to je 1,2 jeho pracovného týždňa. To je 1,2*38,75=46,5 hod -podľa mňa toto mu musím preplatiť. Noa to nie je 5 dní, ale 6, ak počítam normu 7,75 deň.
    Môžem to takto?
    Prečo počítaš dovolenku len za 4 mesiace ? Kedy končí pracovný pomer ?

    Pozri

    § 104
    Na začiatok

    Ak dovolenku čerpá zamestnanec s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom na jednotlivé týždne alebo na obdobie celého kalendárneho roka (§ 87), patrí mu toľko pracovných dní dovolenky, koľko ich na jeho dovolenku pripadá v celoročnom priemere.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    IvetaH Pozri príspevok
    Ahoj,
    prac týždeň je 38,75 hod, robí tzv obdenky, t.j. 11 hod zmena podľa vopred naplánovanej šichtovnice.
    Počítam to tak, že má 4 týždne nárok na rok. Na mesiac má 1/12 z tohto nároku, za 4 mesiace má 4/12 to je 1,2 jeho pracovného týždňa. To je 1,2*38,75=46,5 hod -podľa mňa toto mu musím preplatiť. Noa to nie je 5 dní, ale 6, ak počítam normu 7,75 deň.
    Môžem to takto?
    veronikasad Pozri príspevok
    Prečo počítaš dovolenku len za 4 mesiace ? Kedy končí pracovný pomer ?

    Pozri

    § 104
    Na začiatok

    Ak dovolenku čerpá zamestnanec s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom na jednotlivé týždne alebo na obdobie celého kalendárneho roka (§ 87), patrí mu toľko pracovných dní dovolenky, koľko ich na jeho dovolenku pripadá v celoročnom priemere.
    Pocitas to dobre.

    Veronika - pracovny pomer skoncil 17.5.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pravdepodobne odpracoval uz 60 dni, takze ma narok na dovolenku za cely rok, to, ze je na PN od 12.5. s tym nema nic spolocne. Jeho narok po odpr. 60 dni je na 4/12 rocneho naroku, lebo ma narok na 1/12 za kazdy cely odprac. mesiac a maj uz neodpracoval cely.

    Pises o nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom case, ale ako je rozvrhnuty, aka je dlzka jeho jednej prac. zmeny, to nepises, bez toho ti to nikto nevypocita.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    opäť počítam tie dovolenky pri nerovnomerne rozvrhnutom čase.
    Prosím vás, zamestnanec má nárok na 4 týždne dovolenky a má 37,75 pracovný týždeň. Dňa 17.5. skončil pracovný pomer. Mne to vyšlo, že má nárok na 5 dní dovolenky, počítam to správne? Za máj už nemá nárok na dovolenku lebo od 12.5. je PN.
    koľko dní v týždni odpracuje ? Neide náhodou o skrátený pracovný čas ?

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ahoj,
    prac týždeň je 38,75 hod, robí tzv obdenky, t.j. 11 hod zmena podľa vopred naplánovanej šichtovnice.
    Počítam to tak, že má 4 týždne nárok na rok. Na mesiac má 1/12 z tohto nároku, za 4 mesiace má 4/12 to je 1,2 jeho pracovného týždňa. To je 1,2*38,75=46,5 hod -podľa mňa toto mu musím preplatiť. Noa to nie je 5 dní, ale 6, ak počítam normu 7,75 deň.
    Môžem to takto?

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ďakujem, lebo už som toľko prepočítavala, že som sa pomaly dopracovala aj k "dôchodku".
    Pekný deň prajem

    nerovnomerne rozvrhnutý čas a výpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.