Zavrieť

Porady

Duálne zobrazenie od 1. januára

Dobrý deň,

mala by som tento problém - mám urobiť niekoľko nájomných zmlúv s účinnosťou od 1. januára 2009. Čiže nájomné by malo byť v €, ale tiež informatívne zobrazené v Skk. Otázka znie: ako to mám prepočítavať?? Z € na Skk tak, že sumu vynásobím 30,1260 (v tomto prípade ako zaokrúhliť Skk tiež na 2 des. čísla??), alebo z Skk na € tak, že sumu v Skk vydelím 30,1260?

Príklad:
Chcem dať za 1 m2 500 Sk, čiže
1 m2=500 Sk, teda v € je to 16,60 € - takto sa do zobrazuje do 31.12., ale od 1.1.2009 keď dám najprv 16,60 € a informatívne v Skk, tak to vychádza na 500,09 Sk

Tak ako to má byť - 500 Sk alebo 500,09 Sk??

Prosím, pomôžte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Keď to majú byť zmluvy platné od 1.1.2009 tak už ich robíš v eurách a prepočítavaš konverzným kurzom na Sk.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    a zaokruhlujes na najmensiu jednotku meny, co je v SKK 50 hal, v tvojom pripade to bude 500 Sk

    vasil0 je offline (nepripojený) vasil0

    vasil0
    Zdravím,
    mám podobný problém, potrebujem vypracovať cenník výrobkov pre odberateľov. Ide o ceny za 1 ks, ktoré boli dohodnuté v r. 2008. Prepočítam ich konverz. kurzom a zaokruhlím na dve, alebo tri desatinné miesta?

    Podľa generál. zákona by to malo byť na tri desat. miesta???.
    Ďakujem, pekný deň.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Na 3 des. miesta uvádzaš cenu komodít, ktoré sa predávajú napr. na váhu, napr. banány, musíš mať uvedenú cenu za 1 kg, alebo zabalené je 10 dg bryndze, tak máš cenu aj za týchto 10 dg, ale aj za 1 kg. Vtedy cena za 1 kg je uvedená na 3 d.m., ale 10 dg bryndze len na 2 d.m.

    Duálne zobrazenie od 1. januára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.