Zavrieť

Porady

môžu mi zakazať dovažať tovar z činy?

prosim vas poradte?chcela by som nakupovať tovar z činy a nasledne predavať,musim si založiť živnosť?kolko veci môžem z činy doviesť?je na to nejaky limit?alebo neobmedzene?v jednej diskusii som čitala kde pisala jedna pani,že najprv jej chodili baliky ako gifty,na colnici bez problemov prešli,postupne jej začali všetky baliky zastavovať aj gifty a musela platiť DPH a nakoniec dostala zakaz z činy dovažať tovat,je to možne?tovar by som chcela predavať na aukciach,prosim poradte ak mate skusenosti,dakujeeeeeeeeeeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    neviem ci mozu zakazat ale podla mna na to treba zivnost, bez toho sa to da skusit, ale lahko sa najde niekto kto to nahlasi. A urady zas lahko zistia kolko zasielok prislo. Potom dalsia vec je to o aky tovar sa jedna, musi mat certifikaty a povolenia. A obvykle colnica neakceptuje ked cinan napise ze to je gift. Myslim ze to poznaju uz dost dobre. A bacha na zaruku, co som ja objednaval z ciny tak casto smejdiky a ak to bude klient reklamovat tak to vybavenie z cinanom trva. Aj ked mne proste uznali reklamaciu na zaklade fotky a dali v tej hodnote kredit.
    korela Asi išlo o atrapy značkového tovarov.
    bersekr je jedno ci ccinan napise gift, colnika to nezaujima, clo a dph sa platia aj z giftov, rozhodujuca je iba hodnota zasielky

    môžu mi zakazať dovažať tovar z činy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.