Zavrieť

Porady

Prijímanie zamestnancov

Ahojte, chcela by som sa poradit, co vsetko mam ziadat - ake doklady - od novoprijatych zamestnancov pri nastuje do prace, aby som na nieco nezabudla?
Prípadne co mi maju podpisat, ake vyhlasenia.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    Ja ziadam zapocet rokov, ak maju vsetko spocitane,tak fajn. Ak nie, tak ziadam este ostatne zapocty, pripadne potvrdenie z uradu prace.
    Dalej davam podpisat danove vyhlasenie, na uplatnenie odpoctu a uplatnenie danoveho bonusu. Ak si uplatnia danovy bonus, tak chcem aj rodny list dietata, ak ma via ako 16 rokov, tak potvrdenie o navsteve skoly.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bambi23
    Ahojte, chcela by som sa poradit, co vsetko mam ziadat - ake doklady - od novoprijatych zamestnancov pri nastuje do prace, aby som na nieco nezabudla?
    Prípadne co mi maju podpisat, ake vyhlasenia.
    Dakujem
    1. Zápočet rokov od predchádzajúceho zamestnávateľa
    2. Dať podpísať "Vyhlásenie k zdaneniu príjmov...."
    3. A si uplatňuje DB potom kópie rodných listov detí
    4. Ak dieťa je vo veku stredoškoláka ja žiadam aj potvrdenie zo školy
    5. Dať podpísať súhlas na spracovanie osobných údajov v inf.systéme zamestnávateľa
    6. Dať podpísať, že bol vyškolený o bezpečnosti práce (a nie len ako formalita)
    7. Prípadné hmotné zodpovednosti, prevzatie pracovných prostriedkov, ošatenia atď (je to špecifické, podľa druhu zamestnania)


    Iné ma tak narýchlo nenapadá.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    fialka m
    Ja ziadam zapocet rokov, ak maju vsetko spocitane,tak fajn. Ak nie, tak ziadam este ostatne zapocty, pripadne potvrdenie z uradu prace.
    Dalej davam podpisat danove vyhlasenie, na uplatnenie odpoctu a uplatnenie danoveho bonusu. Ak si uplatnia danovy bonus, tak chcem aj rodny list dietata, ak ma via ako 16 rokov, tak potvrdenie o navsteve skoly.
    Len by som dodala. Zisťujem zdravotnú poisťovňu a tiež či nemá zdrav.obmedzenia /či nie je poberateľom niektorého druhu dôchodku/

    jozef21 je offline (nepripojený) jozef21

    jozef21
    Poznámky k :
    "Ak si uplatňuje DB potom kópie rodných listov detí"
    Podľa Zákona 428/2002 Z. z. §10 odsek 6:
    (6) Získavať osobné údaje nevyhnutné na dosiahnutie
    účelu spracúvania kopírovaním, skenovaním alebo
    iným zaznamenávaním úradných dokladov na nosič informácií
    možno len vtedy, ak s tým dotknutá osoba písomne
    súhlasí alebo ak to osobitný zákon výslovne
    umožňuje bez súhlasu dotknutej osoby.
    17) Súhlas dotknutej
    osoby si prevádzkovateľ ani sprostredkovateľ nesmú
    vynucovať ani podmieňovať hrozbou odmietnutia
    zmluvného vzťahu, služby, tovaru alebo povinnosti
    ustanovenej prevádzkovateľovi alebo sprostredkovateľovi
    zákonom.

    Treba mať súhlas k tomu, že ste si skopírovali rodný list dieťaťa. Všeobecný súhlas na spracovanie osobných údajov nestačí!!! Obdobná situácia je aj napr. zo sobášnym listom alebo s kartičkou poistenca ZP. Zákon o dani z príjmu (novelu som ešte nevidel, ale minulý rok to tam nebolo) ani o ZP nič o kopírovaní nehovorí!

    Prijímanie zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.