Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel a prenajom

Dobrý deň,

viete mi prosim poradit ako mam postupovat v takom prípade, ak:
firma s.r.o. ma vo vlastníctve motorové vozidlo ( v roku 2005 zanho platila cestnu dan) zaroven toto vozidlo prenajima na zaklade zmluvy o prenajme inej spolocnosti s.r.o., kde si mesacne cenu za prenajom a tiez aj alikvotnu ciastku nakladov. Obe firmy striedavo vyuzivajú vozidlo. Po zmene zakona o dani z motorovych vozidiel, kde je uvedene ze dan zanho plati ten, kto vozidlo skutocne pouziva, mi nastava taky problem, ze neviem ktorá z tychto firiem má cestnú dan zaplatit. Ci mam oznámit DU ze vozidlo na svoje podnikanie vyuziva aj ina firma a zaplatit cestnu dan z tej firmy, alebo nie .... mam v tom riadny chaos.

dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stanisa je offline (nepripojený) stanisa

    stanisa
    este by som sa chcela spytat, ci som dobre postupovala, ak som pri predaji auta do bazaru oznamila danovemu uradu zanik danovej povinnosti a na rok 2006 som to auto uz nedala do priznania, kedze 2,1,2006 bolo predane. Je to na dalsi predaj, takze v technickom preukaze nemam zmenu vlastnika ... ale mam kupnú zmluvu od bazaru, ze ho kupuje za ucelom dalsieho predala.
    dakujem

    Daň z motorových vozidiel a prenajom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.