Zavrieť

Porady

pozemky

Ako by som mohla zistiť,kto užíva moju ornú podu.Nedávno som zdedila pozemky v Šturove a kedže ja byvam na strednom Slovensku,nikoho tam nepoznám a ani neviem kde sa vôbec nachádzajú.Nenašla som žiadne najomné zmlúvy ,ale sa mi nechce veriť,že by to nikto nespravoval
Spozdravom Rigoová
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Predpokladám, že tam nikoho nepoznáte. Je potrebné si vytiahnuť mapu z katasterportal.sk a isť osobne na miesto "činu", popýtať sa v okolí na informácie kto užíva a zistiť v akom stave sa pozemky nachádzajú. Je dobré mať tieto veci v poriadku :-) Alebo ak nemáte čas, je vhodné niekoho tým poveriť, komu dôverujete.

    Ak plánujete pozemky predať, je dobré si overiť v akom stave je LV, v prípade ak ste spoluvlastníčkou, je dobré vedieť, či je tam neznámy vlastník (ktorého podiel spravuje SPF) a či na podieloch ostatných neviaznu ťarchy. To určuje ďalší postup pred prípadným predajom, odkúpení ostatných podielov a následne aj osobným užívaním.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.