Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - A - Anglicko

Chcem sa opýtať - robím DP z príjmu z Anglicka - doložené mám potvrdenie zo zamestnania - vyčíslený príjem, daň, odvod poistného. Manželia poberajú v Anglicku aj rodinné prídavky na deti. Je tento príjem u nás zdaniteľný? Nedoložili žiadny doklad. Ďakujem.
Naposledy upravil Daniela12345 : 07.08.12 at 17:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno, PnD zaplatené v cudzine sú u nás zdaniteľný príjem.....a doklad? rozhodnutie soc. úradu z GB, popr. priznaj príjem a v poznámkach uveď, že xxx € sú PnD a doklad (potvrdenie) o ich poberaní nie je možné predložiť......

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    PnD nezarátam už do vyňatých príjmov- alebo sa mýlim ?
    Daňový bonus si uplatňuje aj na Slovensku.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Daniela12345 Pozri príspevok
    PnD nezarátam už do vyňatých príjmov- alebo sa mýlim ?
    Daňový bonus si uplatňuje aj na Slovensku.
    DB sa uplatňuje na SK
    a podľa môjho názoru, PnD z GB patria do vyňatých príjmov.....

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Mila123 Pozri príspevok
    áno, PnD zaplatené v cudzine sú u nás zdaniteľný príjem.....a doklad? rozhodnutie soc. úradu z GB, popr. priznaj príjem a v poznámkach uveď, že xxx € sú PnD a doklad (potvrdenie) o ich poberaní nie je možné predložiť......
    Našla som v ZoDP § 9 ods.2 písm.a - sem sa nezaratávajú PnD zo zahraničia?

    milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

    milka1619
    Aj ja sa pripájam k tejto téme - rodinné prídavky z Anglicka či sa zaratávajú do DP? Moja známa ich neudáva nikde.
    Ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    milka1619 Pozri príspevok
    Aj ja sa pripájam k tejto téme - rodinné prídavky z Anglicka či sa zaratávajú do DP? Moja známa ich neudáva nikde.
    Ďakujem.
    Rodinné prídavky (ak ich nepobera na Slovensku) - nie. Nepoznám sociálny systém v Anglicku, na Slovensku by sa zdaňoval len v zahraničí vyplatený daňový bonus, ako príjem podľa § 8.

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Chcem sa podeliť s vami s mojou skúsenosťou s DP-A-Anglicko. Zadala som túto tému. DP som vyplnila a včera odovzala otcovi dotyčného, ktorému som DP robila s upozornením, že DP som urobila podľa dokladov, ktoré syn doložil a nezodpovedám za zatajené príjmy vyplatené v Anglicku.( daňové bonusy, ..... A odpoveď otca : A on s takýmto DP je spokojný? (odpoveď otca v tónine hlasu proti mne ).
    Moja skúsenosť: Ochota sa niekedy nevypláca - DP bolo zdarma.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ahojte, prosím Vás známa bola v Anglicku na zber paradajok. Za rok 2012 tam mala príjem cca. 10 000 libier. Okrem toho predtým poberala na SK opatroovateľské. Z príjmu v Anglicku jej sťahovali nejakú dan. Je povinná podávať DP na Slovensku, alebo v Anglicku?

    P.s. A vraj nemá žiadny doklad o príjme z Anglicka a viac sa tam nechystá, je tehotná.
    Ďakujem.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    mondes z opatrovania na slovensku by nemusela podávať DP, je však povinná podať DP, ale potrebuje nejaké potvrdenie, nemá ani výplatné pásky ani nič?, keď píšeš, že jej tam zrazili nejakú daň tak tam podľa mňa nebola na čierno
    na slov. podáva z celosvetových príjmov a pri príjme 10.000 libier neviem či má povinnosť podať aj v Anglicku.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    No aj ja si myslím, že nejaký papier musela minimálne podpísať. Ale vraj nič nemá. Žiadne výplatné pásky. Zaujíma ma ale, na základe čoho chodia Slováci do zahraničia napr. na zber paradajok atď. To majú nejaké dohody, alebo čo? A ďakujem pekne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.