Zavrieť

Porady

probiotiká pred dovolenkou a pocas nej

Ahoj,
docitala som sa, ze je vhodne tyzden pred cestovanim na dovolenku zacat si davat probiotaka ako ochranu od crevnych tazkosti. chcela by som poprosit o rady a skúsenosti Vás, ktorý ste nieco take podnikli a oplatilo sa.
Resp. ake su najvhodnejsie, alebo ktore sa Vam osvedcili.

Je mi jasne ze pitie "domacej" vody, umyvane ovocie a zelenia, vyplachovanie úst touto vodu je prvym spustacom crevnych chorob a najlepsie zaberaju domace lieky namiesto naseho endiaronu... ale po poslednych skusenostiach z dovolenky kedy ani kupovana mineralka nezabrala mam dost velke obavy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    No ja som naposledy použil ako prevenciu kalíštek hruškovice po večeri

    K rizikovým potravinám by som ešte pridal výrazne vychladené pitivo ktoré v horúcej klíme môže pôsobiť dráždivo.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Na tu domacu sa spoliehaj na 50% nakolko my sme sa spolahli na tabletky ktore sme jedli 3 dni pred cestou a nebolo nam nic pocas celeho pobytu na dovolenka na rozdiel od "susedov" ktori si hrkli kazde rano domacu a po dvoch dnoch az do konca pobytu behali na wc

    barborabee je offline (nepripojený) barborabee

    barborabee
    Takze...osobne stym skusenost nemam, kedze necestujem, ale... kup si probiotika,ktore su stabilne a nemusia sa uchovavat v chladnicke! Napr. Biopron Travel alebo Travelers dophilus, dalej napr.Lactobax alebo Lactoseven. Zisti, ktore z tychto nemusia byt v chlade...
    baronko My teda užívame probiotiká i bežne, nielen pri dovolenke. Ale ten Biopron travel si myslím, že by mohol byť nápomocný. My teda máme skúsenosti s biopronem junior od rovnakej firmy a ten teda určite môžeme odporučiť. Ale je to zaujímavá téma, ako sa obrniť na dovolenku

    vrbkas je offline (nepripojený) vrbkas

    vrbkas
    Dakujem za Vaše prispevky! nam domaca palenka 3 -4 x denne pred dvoma rokmi v Bulharsku vobec nepomohla... snad na chvilu kým sme ju citili v hlave...

    ale pre deti to nie je vhodne urcite!

    Biopron Travel a Travelers dophilus su tie o kt. som citala....

    Kvietocek, a ake ste to mali lieky. nechcem nikomu robit reklamu,ale ak mozes prezrad.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Domaca plaenka alebo akykolvek alkohol v takychto pripadoch vobec nepomaha. Jednoducho ma clovek bud stastie a je odolny alebo ma smolu ....
    Dokonca u cloveka, ktory nie je na tvrdy alkohol zvyknuty moze pripsiet k zhorseniu stavu.

    Tie probiotika - neviem ci mozu pomoct. Problemy totiz sposobuje ine zlozenie "dobrych" bakterii ako tie, na ktore sme zvyknuti z domu.

    Je dobre si nabali Smectu so sebou.
    A v Egypte napr. zaberaju domace volnopredajne lieky /kazdy sprievodca vie poradit, co treba kupit/.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    ivka70 Pozri príspevok


    Je dobre si nabali Smectu so sebou.
    Súhlasím, Smectu je vždy dobré mať so sebou.

    vrbkas je offline (nepripojený) vrbkas

    vrbkas
    áno Smecta je fajn, vie naozaj pomoct ked to prepukne. uz je nakupena ;-)

    otazka je vsak ci sa da tomu zabranit napr. probiot.?

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    vrbkas Pozri príspevok
    áno Smecta je fajn, vie naozaj pomoct ked to prepukne. uz je nakupena ;-)

    otazka je vsak ci sa da tomu zabranit napr. probiot.?
    Ja myslím, že probiotikami sa nemôže nič pokaziť, ale či je to zaručená prevencia, to neviem...

    patrixo je offline (nepripojený) patrixo

    patrixo :) patrixo
    Ano je to pravda to čo si sa dočítala(lebo niekde sa o probiotikách píšu aj nezmysly), probiotiká slúžia ako prevencia proti cestovateľským hnačkám, ale žiadna prevencia nie je 100%... ja osobne to odporúčam skúsiť, pred tou dovolenkou, a nie len pred ňou ale aj po celý rok (pretože sú dokázané mnohé priaznivé účinky probiotík)... no a ktoré probiotiká? odpoveď je: to je úplne jedno, pretože všetky probiotické kmene musia spĺňať určité presne definované kritériá, aby sa mohli nazvať probiotické kmene. a keď si chcela konkrétne, tak najčastejšie sa komerčne používajú Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum BB536, B. breve, L. rhamnosus GG...
    Naposledy upravil patrixo : 14.05.09 at 16:15

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.