Zavrieť

Porady

Organizovanie burzy

Ahojte,

často chodím okolo parkoviska ktoré ma zaujalo dvoma extremami.

Od Pondelka do Piatka je uplne natrieskané, čo jeden vyparkuje 3 čakajú na zaparkovanie. V Sobotu a Neďeľu je uplne prazdne, až tak láka na zorganizovanie podujatia. Pritom ide o parkovisko na dost frekventovanom mieste.

Parkovisko patrí mestu. Chcel by som tam zorganizovať burzu, toho typu vyvesia sa letáky, da sa do inzercie oznam.... atd.

Burza by sa dala zorganizovať i bez oficialít , tomu verím no nechcem to tak .

Potrebujem na to živnosť ? Alebo stačí potvrdenie od mesta?
Má niekto s podobným skusenosť, čo k tomu treba, problémy s tým súvisiace a pod?


Neide mi o zisk, /prípadne ten by bol druhoradý - a smiešny / ale zorganizovanie a využitie parkoviska.

Prípadne ak by chcel niekto isť do toho so mnou info. cez SS.

diki
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Mozes sa dohodnut s obcou resp. mestom ze to bude pod ich hlavickou a ty to pre nich zorganizujes na zaklade mandatnej zmluvy kde tvojou odmenou bude posiel na zisku z podujatia.

    mufol je offline (nepripojený) mufol

    mufol
    profesional Pozri príspevok
    Mozes sa dohodnut s obcou resp. mestom ze to bude pod ich hlavickou a ty to pre nich zorganizujes na zaklade mandatnej zmluvy kde tvojou odmenou bude posiel na zisku z podujatia.
    Ahoj,

    prosím ta, teda predpokladám že na uzatvorenie mandátnej zmluvy musím byť živnostníkom. Mýlim sa?
    Predpokladám to i z toho, že tu na porade som našiel článok kde sa riešilo daňové priznanie myslím, zo zisku z mandátnej zmluvy.

    ďakujem

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ano, v takomto pripade musis mat zivnost.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    prosim vas,ako je to s organizovanim burzy satstva v neziskovych organizaciach? ked Neziskova organizacia chce zorganizovat burzu nepotrebneho satstva kt. prijala od dobrovolnikov.... Je potrebne sa niekde registrovat? Oznamit? dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.