Zavrieť

Porady

Letná kuchynka

Dobry den, Vedel by mi niekto pradit ? Zakúpila som si starý sedliacky podlhovastý dom , vzadu bola taká letná kuchynka asi 4,5x3 m zatekalo do nej múry boli zlé tak sme ju zbúrali , teraz by sme tam chceli postavit o niečo väčšiu letnú kuchynku asi tak 7x5 m moja otazka : potrebujeme na to stavebné povolenie ? a moja druhá otázka nakolko by sme sa tam nezdržovali v zime nepotrebujeme tam kúrenie , prípdne by sme si tam spravili krb , kolko by nás to asi vyšlo finančne? manžel je murár -obkladač, takže tieto by sparvil on. A kde by sme vedeli najlacnejšie zohnat stavebny materiál alebo z akého materialu ? Neviem či sa púštat do toho či nie ... dakujem za vaše rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    verads Pozri príspevok
    ...vzadu bola taká letná kuchynka ... tak sme ju zbúrali ,... kolko by nás to asi vyšlo finančne? manžel je murár -obkladač, takže tieto by sparvil on....
    1. no veľa vecí závisí od toho, aký stav je na LV, resp. v katastrálnej mape..
    2. aj na búranie stavby treba povolenie - mali ste, alebo ste ho nepotrebovali ?
    3. manžel je murár - on nieve, čo by to stálo

    P.S. ... aj tu na Porade sú témy podobné, kde sú užitočné informácie, napr. tu: http://www.porada.sk/t121498-kde-zac...veho-b567.html

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    [QUOTE=Stefan2005;2083635]1. no veľa vecí závisí od toho, aký stav je na LV, resp. v katastrálnej mape..
    2. aj na búranie stavby treba povolenie - mali ste, alebo ste ho nepotrebovali ?
    3. manžel je murár - on nieve, čo by to stálo [/QUOTE

    Ano mali sme z obecneho úradu povolenie na zbúranie , tam sme sa vtedy pýtali , že či potrebujeme povolenie tak nám povedali ak na to miesto budeme stavat čo sme zbúrali tak nie , ale ja neviem či vlastne to čo sme zbúrali bolo na LV . Ano manžel je murár , ale on do toho nechce ist vraj aj 20 tisíc alebo viac to môže stát , ja by som chcela vediet či to fakt tolko môže stát , ja som ratala takích 10 tisic lacne tehly cca 2000 € lepidlo 1000 atd... nejaku lacnu strechu , no ja neviem zato sa pýtam...on sa o tom velmi nechce bavit

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pises, ze v zime sa v letnej kuchyni nebudete zdrziavat.
    Tak nechapem, naco vam bude krb
    Krb sluzi na vykurovanie a musi do neho niekto prikladat.
    Kupte si radsej klasicky sporak,ktory da nielen teplo,ale vyuzijete ho aj na varenie,ci ohrievanie jedla. Pripadne nejaku piecku s varnou doskou. Obe varianty su ovela lacnejsie,aj zaberu menej miesta.

    Stavebne povolenie nie je potrebne na drobnu stavbu pod 25m2 . Viac tu http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/...eba-povolenie/
    Indeed budu pozerat na neho aky je pekný , a vešať parohy okolo neho na stenu , a narímsu daju krčiažteky a tanieriky...
    jahoszmsk A ak bude u nich tichá domácnosť, jeden z nich sa tam nasťahuje.

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    Tu nejde o to či tam bude krb alebo nie , to som písala ,že keby predsa...inak manžel robí aj krby ....chcela som vediet hlavne že z akých materiálov by bolo navhodnejšie alebo ,že či sa púštat do toho či nie ? a to povolenie . jedný vravia tak a druhý tak Bývame v meste a toto by bolo na dedine ..a 25 m2 .je dost malé,pretože tam chceme aj sprhovací kútik.
    Naposledy upravil verads : 14.06.12 at 00:06
    arizona preto som ti v mojom prispevku pridala link na zakon,aby si vedela kedy povolenie treba,kedy nie...

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Niekedy sa pestovalo ovocie i zelenina, chovali zvieratá, proste gazdovalo sa a to všetko bolo treba spracovať. Letná kuchyňa mala vtedy svoje opodstatnenie. Čo tam budete robiť? Ako často a koľko ľudí sa tam bude zdržiavať? Predpokladám, že v dome kuchyňa je, letnú by som nestavala.
    Zbytočne manžela do toho nenúť, má ťažkú prácu, radšej tie ušetrené peniaze daj na dovolenku.

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    No práveže ten dom je tak starý , že tam už nie je žiadna obývatelná izba , vlastne tá letná kuchynka by bola akože jedna izba zo sprchovacím kútom. a čo by sme tam robili? no v lete tam chodili si oddýchnút z paneláka a s vnučkou , ale pouvažujeme či sa púštat do toho či nie , manžel vraví , že by to spravil aj za dva mesiace. Manžel je na predčasnom dôchodku má 61 rokov , neviem či sa do toho hnat....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.