Zavrieť

Porady

ako dlho treba byt evidovany?

Nevie mi niekto poradit, ako dlho treba byt v evidencii uradu prace za ucelom vykonavania dobrovolnickej cinnosti? V zakone to nikde nevidim. A popripade, nejake novinky pre zamestnavatelov, ked je ta kriza, ci nie su nejak zvyhodnovani novymi prispevkami, aby si ponechali zamestnancov... alebo nieco podobne. Vdaka vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    neviem.ako Pozri príspevok
    Nevie mi niekto poradit, ako dlho treba byt v evidencii uradu prace za ucelom vykonavania dobrovolnickej cinnosti? V zakone to nikde nevidim. A popripade, nejake novinky pre zamestnavatelov, ked je ta kriza, ci nie su nejak zvyhodnovani novymi prispevkami, aby si ponechali zamestnancov... alebo nieco podobne. Vdaka vopred.
    Práve v utorok sme mali s p.Mihálom seminár na túto tému. Príspevkov je viac, niektoré sú celkom nezmyselné, ale každopádne sa treba konkrétne informovať na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. Z tých príspevkov, ktoré sa poskytujú zamestnávateľovi vypichujem z materiálu seminára napr.:
    - príspevok na vzdelávanie a príprava pre trh práce zamestnanca
    - príspevok na podporu zamestnávania znevýhodneného uchádzača o zamestnanie
    - príspevok na podporu udržania v zamestnaní zamestnancov s nízkymi mzdami
    - príspevok na podporu zamestnávania absolventov vzdelávania a prípravy pre trh práce
    - príspevok na podporu udržania zamestnanosti
    - príspevok na podporu vytvorenia nového pracovného miesta
    - a iné. Treba si pozrieť zákon č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti a jeho novely: 1.novela č.49/2009 Z.z. účinná od 1.3.2009 a 2.novela č.108/2009 Z.z. účinná od 1.4.2009.

    ako dlho treba byt evidovany?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.