Zavrieť

Porady

Ako zistit dokedy trva zalozne pravo

Caute,
Je mozne zistit okrem informacie na portaly katastra ze na nejakej nehnutelnosti je tarcha/zalozne pravo banky aj to dokedy zalozne pravo trva? Ak ano kde viem takuto informaciu dostat?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tdk Pozri príspevok
    Caute,
    Je mozne zistit okrem informacie na portaly katastra ze na nejakej nehnutelnosti je tarcha/zalozne pravo banky aj to dokedy zalozne pravo trva? Ak ano kde viem takuto informaciu dostat?
    dakujem
    Záložné právo trvá dovtedy, kým sa nevymaže z listu vlastníctva.

    Alebo sa pýtaš na niečo iné? Ak áno, tak skús zrozumiteľnejšie sformulovať otázku.

    tdk je offline (nepripojený) tdk

    tdk
    nok tak skusim na nehnutelnost je hypoteka a ja by som rad vedel dokedy resp kolko je potrebne este splatit aby sa dalo zalozne pravo zmazat z LV.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tdk Pozri príspevok
    nok tak skusim na nehnutelnost je hypoteka a ja by som rad vedel dokedy resp kolko je potrebne este splatit aby sa dalo zalozne pravo zmazat z LV.
    Tak z LV to nezistíš. Kataster sa nestará o to, koľko je ešte treba splatiť z úveru. On nemá potrebu odstraňovať záložné právo.

    Jedine kontaktovať banku (ale ak nie si dlžníkom alebo ručiteľom, tak ti túto informáciu asi neposkytnú), alebo dlžníka, ktorý spláca úver banke a spýtať sa, aký je zostatok úveru a dokedy ho ešte bude splácať.

    Ako zistit dokedy trva zalozne pravo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.