Zavrieť

Porady

Peugeot 106 v naftovej hadičke je vzduch

Kúpila som Peugeot 106 1,5 Diesel, 1989 r. výr..

je to šikovné autíčko, jediný problém ktorý sme zistili až po ceste domov z kúpi bolo to , že v naftovej hadičke je vzduch.. palivové čerpadlo nasáva toľko vzduchu, že pri vysokých otáčkach skoro "zdochína" motor.. Už sme auto podtlakovali, menili filtre, hadičky čerpadlo čisté, uchytenie hadičiek menené, rozdvody spojky všetko prekontrolované.. má niekto typ , čo to môže ešte byť..
Naposledy upravil Richard : 14.05.13 at 14:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    Já su z teho ňákej vadnej :
    - je to palivová hadička od palivového čerpadla k vstrekovaciemu čerpadlu ?
    - alebo je to palivová trubka medzi valcom a vstrekovacím
    - lebo ak myslíš, že tam, tak tam by to bola sranda :
    - - aj v brzdovej kvapaline robí vzduch srandu
    - - piestiky vstrekovacieho sú moc fajne nalícované = keby im tam miesto nafty behal aj vzduch, ľahko by sa mohli uraziť
    - - a dosť dobre si neviem predstaviť čo by robil vzduchový vankúšik v palivovej trubke

    Mám 1 tip (NIE "typ" ) : Nájsť niekoho, kto tomu rozumie
    niekedy sa takí nájdu aj v servise



    ///////////////////
    Palivo je odčerpávané z nádrže vozidla a prechádza cez filter, pričom jeho prúdenie zabezpečuje palivové – podávacie čerpadlo. Prietok paliva reguluje riadiaca elektronika. Z podávacieho čerpadla vedie palivo nízkotlakovým potrubím do vysokotlakového čerpadla.
    /////////////
    vyzerá, že tlak čerpadla by mal byť okolo 2

    /////////
    skús tu pokecať :
    http://www.peugeot-club.com/forum/vi....php?tid=13838

    ////////////
    Naposledy upravil julysak : 16.05.13 at 16:50
    judit.esam keď my zaplatíš servis tak já rada pôjdem, lebo taký servis nepoznám, kde by my zadara poradili čo ako, a nie to pozreť sa na auto.... ale skúsim ešte tie veci čo tu píšeš preskúmať... thanke za radu,,, že sranda

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Aj ste odvzdušnili ...???

    Odbornejšie fórum je tu
    http://www.peugeot-club.com/forum/fo...lay.php?fid=15
    judit.esam ano odzvzdušnili .... ináč auto aide aj takto, ale ja by som rada na to došla prečo chytá a aodkial berie toľko zvzduchu... polka nafty polka vzduch.. za odpoveď ďakujem..

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Čo tak tesnenie pod filtrom alebo balónik na ťahanie nafty
    judit.esam balónik sme vymenili, keď sme do hadičiek púštali 2bar, (tlak či ako) tak bolo počuť že balónik fučí, tým pádom aj tesnenie aj balónik je mení..
    filter menení tiež,, .. ja mám taký pocit že to bude palivové čerpadlo, jediné čo neviem že aký typ má byť v 106 ke,, motorček alebo bez.. podla č karoserií som neizistovala v Peugeot leoba, auto je bod ruky z NR a nechcem natrafiť na niaké problémi s papiermi, je to také poskladané auto. Asi s mišung papiermi... ako to na SR chodí, všetko sa dá keď sú peniaze...

    Peugeot 106 v naftovej hadičke je vzduch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.