Zavrieť

Porady

Drevená balkónová stena + plastové okná

Dobrý deň,

práve riešim malú dilemu. Zateplujeme panelák a mám možnosť zatepliť aj balkonovú stenu ktorá je kompletne drevená. Keďže však plánujem budúci rok vymeniť všetky okná v byte za plastové, uvažujem či sa mi teraz oplatí zateplovať ten balkón.

Neviete ako je to s uchytením plastových okien + balk. dverí do drevenej steny, v prípade, že by som sa ju tam rozhodol nechať a zateplil ju tento rok?
Nebolo by lepšie zhodiť tú drevenú stenu a vymurovať ju pri osádzaní nových okien?
A podstatná otázka, neviete aká je finančná náročnosť a tiež rentabilita týchto dvoch možností?

Za pomoc veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    A nedalo by sa Vám vymurovať túto stenu a vymeniť aspoň toto jedno okno pred zateplením? Pre mňa by to bolo jednoduchšie takto. Potom to budete musieť všetko prerobiť. Koľko stojí okno si zistíte u predajcu okien, dajte si vypracovať cenovú ponuku. Nás taká stena stála možno 1000,- Sk. Treba vyrátať, koľko stoja kocky, omietka zvnútra, trochu farby a zvyšok by sa možno dalo dohodnúť aj so zateplovačmi. ( u nás si tiež tak prerábali za nejaké tie drobné tekuté "pozornosti") a máte pokoj.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tie drevenné steny sú z vnútra izolované 2 cm polystyrénom,katastrofa.Najlepšie je to zbúrať a vymurovať.Také okno s dverami vrátane montáže stojí cca 700€,s murovaním o 200€viac
    Naposledy upravil 220870 : 10.05.10 at 21:37

    dlugos je offline (nepripojený) dlugos

    dlugos
    Žial, tento rok mi to finančne nevychádza tak rozmýšľam či má zmysel to na rok zateplovať a potom opätovne prerábať. Suma za zateplenie tej balkónovej steny nie je veľká (cca 80 €), ale asi sa to neoplatí ak to máme o rok strhávať kvôli výmene okna a dverí (čo si pravdepodobne, vyžiada vymurovanie celej balkónovej steny)

    igma je offline (nepripojený) igma

    igma
    Poznám 3 varianty.
    1. Náhrada dreveného okna a dverí plastovými do pôvodného drevevého rámu. (Najlacnejšia varianta, nerobia to všetké firmy)
    2. Náhrada drevenej steny murovanou a zateplenou, plus vloženie plastového okna a dverí.
    3. Náhrada drevenej steny plastovou s oknom, dverami a svetlíkmi. (Okraje bývaju spravidla v šírke 20 cm murované)
    Firma vám to za pol dňa urobí. Posledná varianta je spravidla najdrahšia.

    Drevená balkónová stena + plastové okná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.