Zavrieť

Porady

Vodic taxi sluzby na dohodu..?

Dobry den.
Mam otazku.. 2 mesiace vykonavam vodiča taxisluzby, som vedeny na urade prace ako nezamestnany a vo firme ktorej jazdim som na dohodu.. počul som ze vysiel novy zakon, ze ako vodič taxisluzby uz nemozem jazdit na dohodu, ale ze zamestnavatel ma musi zamestnat alebo mozem vykonavat taxisluzbu na zivnost.. Majitel taxisluzby nejak nejavy zaujem o zamestnanie a stale sa vyhovara ze zatial to moze ostat tak ako to je.., lenze...

Otazkou ostava, ze či ked ma zastavi inspekcia, či budem pokutu platit ja alebo zamestnavatel???
Ake sankcie su za to?
Nakolko robim v taxikara malom meste na severe Slovenska a je nas tam vela taxikarov (s čoho polovica je na čierno) nemozem si dovolit spravit zivnost a myslim ze majitelovy taxisluzby sa nas neoplati zamestnat.. (majitel ma 2 taxiky s coho mesačne mu zarobia cca 1000e) jazdi 5 soferov...


za skoru odpoved dakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Zamestnávateľ a možno aj ty. Taxy sú rôzne - zamestnávateľ môže dostať poriadne mastnú pokutu (neviem, ale možno aj 33000€). U teba aj 1600€

    Luky91 je offline (nepripojený) Luky91

    Luky91
    Je nejaká možnosť ako pracovať (legálne) v taxislužbe popri zamestnani? na živnosť sa mi to neoplati.

    Vodic taxi sluzby na dohodu..?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.